Skocz do zawartości

Bandit 600 pilnie!


micza 125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupienia dość okazyjnie bandita 600, ale sprzęt stał długo na dworze i trochę sie wzięła za niego korozja, najbardziej martwi mnie stan powłoki silnika i tu moje pytanie, otóż aluminiowe powieszchenie "skorodowały", zaśniedziały czy jak by to nazwać i nienajlepiej to wygląda, co by można z tym zrobić? Lakierwoanie, polerowanie? I czy będe sam w stanie to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwość kupienia dość okazyjnie bandita 600, ale sprzęt stał długo na dworze i trochę sie wzięła za niego korozja, najbardziej martwi mnie stan powłoki silnika i tu moje pytanie, otóż aluminiowe powieszchenie "skorodowały", zaśniedziały czy jak by to nazwać i nienajlepiej to wygląda, co by można z tym zrobić? Lakierwoanie, polerowanie? I czy będe sam w stanie to zrobić?

 

Śniedzią za bardzo bym się nie przejmował - powinno wystarczyć potraktowanie ropą* i szmatką.

 

*A może forumowi spece polecają inny środek? :banghead:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to dokładnie u Ciebie wygląda, ale pewnie aluminium zaczęło korodować pod lakierem. To się czasem zdarza, najlepszym przykładem są motocykle transporowane drogą morską. Ale nie tylko, wystarczy dość agresywne środowisko. Na przykład w Land Roverze mojego kolesia też gdzie niegdzie wywala burchle pod lakierem, a jak wiadomo to aluminiowa buda.

Wydaje mi się że nie pozostanie Ci nic innego jak wyczyścić ogniska korozji i pomalować od nowa cały silnik. Zachodu trochę przy tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro moto stalo tak dlugo pod chmurka bez zadnej opieki, ze az aluminium stracilo wyglad - to ja bym sie spodziewal rownie powaznych nalotow rdzawych po wewnetrznej stronie silnika. A tego raczej nie da sie juz raczej niczym usunac... :banghead: .

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...