Skocz do zawartości

Honda NSR 125.Problemy z silnikiem.Koszty naprawy?


Yomas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jestem zainteresowany kupnem niedokonca sprawnego motocykla. Nie wiem jendak ile moze wyniesc naprawa i czy warto kupowac motor z ponizej przedstawiona usterką.

 

Tak wiec:

 

"Co do silnika to trzeba naprawic następujące rzeczy: jak silnik był zimny to nie chciał zapalic na rozrusznik, gdy się zagrzal to odpalal w miare dobrze, czasami na 2 biegu blokowalo się tylne koło. Reszta ok"

 

Orientujecie sie moze, na ile kosztowna bylaby taka naprawa ?? Czy warto w ogole kupowac motocykl za takie pieniadze z taka usterką ??

 

Ponizej przedstawiam jeszcze link do ogłoszenia:

 

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=97384984

 

 

Bede bardzo wdzieczny za powazne potraktowanie tematu oraz za liczne odpowiedzi.

 

pozdrawiam

 

tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Tego co widze to wizualnie moto sie prezentuje całkiemdobrze:)Co do silnika to moze byc po prostu kwestia ustawienia..Gaznika..zaplonu.Co do drugiego biegu (czasami sie blokuje) gdyby byly posypane tryby na zebatce to blokowalo by za kazdym obrotem zebatk iw tym samym miejsci.Skrzynia nsr i jej walki(gdzie tryby)osadzone sa na lozyskach igielkowych.Mozliwe ze sie poprostu wysypalo.Mogą byc wytarte wodziki (są 3)2 na jednym i jeden na drugiej ,,choince"zebatek.Ogolnie jezeli mial bys wymienic skrzynie zmiescil bys sie w 400 zl ale koledze w YZ padl 3 bieg i wystarczylo wymienic jeden tryb :)Ogolnie moim zdaniem za te pieniądze sie oplaca :icon_mrgreen:

 

jestem zainteresowany
Z tego co widze jesteś Kobietą :wink: :flesje:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... co do odpalania to jak dibo napisal; regulacje. moze byc tez taki walek, ze tlok juz jets zjechany nio i za wiele ni eosiagniesz... wymiana tloka w zaleznosci od klasy; 100-400zl, same pierscienie z przesylka okolo 50zl.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jestem facetem :icon_mrgreen:

 

Hm 400zł to na dzien dzisiejszy nieco pesymistyczna wiadomosc jak dla mnie ...

 

no nic zobaczmy co jeszcze inni napiszą na ten temat.

 

Póki co dzieki :-)

 

To zmien sobie w profilu bo narazie jestes kobieta !

 

Jak Ty poza 2000 nie bedziesz miał nawet 400 zł to wogole sie nie pakuj w taki sprzet okaze sie ze np. opony i naped do wymiany to juz masz 400 zł a zrob za ta kase jeszcze silnik ? Nie wiadomo jeszcze co tam siedzi moze byc prosta naprawa a moze juz sie nie oplaca naprawiac tylko lepiej kupic uzywany silnik to jest troche loteria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosta naprawa - bueheheheh. Nawet jeżeli silnik odpala, a moto jeździ to cylinder może kwalifikować się do wymiany (tak jak u mnie było...)

 

to nie jest tania zabawka i przy tak niskich kosztach zakupu powinieneś mieć DRUGIE TYLE w zapasie na wymiany (może Ci się udać i nie będziesz musiał wydawać od razu wszystkiego... ale z czasem i tak ta kasa się zużyje :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za rady.

 

Mysle ze narazie dysponujac takim funduszem operacyjnym najlepiej bedzie wstrzymac sie z zakpem.I niestety stwierdzam to z ogromnym zalem :/ bardzo ogromnym :/

 

Prawdopodobnie bedzie tak ze w wakacje wyjade za granice do pracy i wówczas za zarobione pieniadze kupie sobie zdecydowanie lepszy i pewniejszy sprzet.

 

serdeczne dzieki za udzial w rozmowie.

 

:icon_biggrin: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...