Skocz do zawartości

jak wyciagnac golen z lagi w zawieszeniu KZ/GPZ 400/550


JAKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zawieszenie pochodzi z motocykla KAWASAKI KZ 400 ale z tego co sie orietuje to samo zawieszenie było tez w GPZ550. |Całosc mam juz oddzielona od półek, upusciłem olej, i odkreciłem z dołu srubke imbusowa która trzymałą tam cos w srodku, no i teraz moge swobodnie przesuwac goleniea w srodku lagi z tym ze nie moge jej wyciagnac. Jak pociagne do góry to pod sam koniec słysze stuk i juz dalej nie pójdzie. Zdemotnowałem seger zabepieczajacy uszczelniacz ale sam uszczelniacz zostałw srodku bo nie potrafie go zdemontowac. Poradzcie mi jak to sie rozbiera i czy w ogóle to jest rozbieralne, sprezyny nie da sie wyciagnac bo golenie od srodka u góry jest zaslepiona. Potrzebuje zdemontowac golenie poniewarz chce oddac gdzies do tokaraza zeby mi gwinty zregenerował. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za zawias, ale jeśli zbudowany jak większość, to po wyjęciu pierścienia zabezpieczjącego uszczelniacz, pociągnij energicznie za goleń. Powinno wyskoczyć razem z uszczelniaczem. W tej chwili panewka opiera Ci się poprostu o uszczelniacz który jest wciśnięty w lagę.

Ale moze w tym akurat ustrojstwie jest jakiś inny patent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tak:

Odwróć całość "do góry nogami" Jest tam śruba, w osi amortyzatora, którą normalnie maskuje oś koła. Klucz imbusowy. Odkręcaj ostrożnie - sprężyna.

Tak było w moim KZ o nieco mniejszej pojemności :icon_mrgreen:

 

Po odkręceniu, wyczyszczenu ew. wymianie uszczelniacza, składałem całość a olej lałem strzykawką przez otwór spustowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak zrobiłem! wsadziłem oske stanołem i ciagnołem raz za raz, miałem wrazenie ze mi sie to zaraz rozpadnie a uszczelnaicz nie poszedł w góre ani o 1mm :icon_mrgreen: juz nie mam pojecia jak to zrobic, chyba ponawiercam uczelniacz i go wydłubie ]:->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...