Skocz do zawartości

Lekkie odkształcenie przedniej felgi


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo, drogi w naszym kraju do najlepiej utrzymanych nie należą i czasami przychodzi motocykliście najechać na mniejszą lub większą nierówność, której nie dało się przewidzieć. Za każdym razem gdy zawieszenie nagle dobija, a nadgarstki boleśnie obrywają od kierychy, klnę pod kaskiem na czym świat stoi - myślę, że nie jestem w tym odosobniony.

Ad rem: od jakichś dwóch sezonów bujam się z lekko odgniecioną felgą (uszkodzoną zapewne na trasie Góra Kalwaria-Grójec - pamiętam, jak mną rzuciło na wyboju, nadgarstki wołały o pomstę do nieba, a ja pomstowałem na drogowców :icon_biggrin: ). W serwisie, przy zmianie opon w zeszłym sezonie, wyważyli koło i powiedzieli, że śmiało można śmigać. A ja się zastanawiam, czy opona w miejscu, gdzie felga jest odkształcona, może się nagle rozszczelnić. Podejrzewam, że nie, gdyż producent chyba przewidział taką możliwość, że felga nie zawsze będzie idealnie prosta, ale ciekawym, co mają na ten temat do powiedzenia forumowi spece od mechaniki. Dodam, że w feralnym miejscu widoczna jest odrobinę większa część opony wystająca spod "druta" ciągnącego się wzdłuż boku opony, który to normalnie prawie styka się z felgą.

Chyba nie będę nic z tym robił, tym bardziej że nie mam gwarancji, iż po spłukaniu się na nową felusię znowu nie wpadnę w jakiś dół.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olsen wiem że nie pisze do końca na temat, ale skoro zdarza Ci się że zawieszienie dobija to może je lekko usztywnić??

 

Już i tak jest trochę usztywnione, gdyż do lag zalałem gęstszy olej, a dobija (no, może nie do końca) jedynie na konkretnych wybojach. Generalnie przód w Bandziorku jest dosyć miękki.

 

Jak nie chcesz kupować nowej felgi to oddaj do wyprostowania :icon_biggrin:

 

Być może poproszę, by z nią coś zrobili, jak będę znowu zmieniał kapcia.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...