Skocz do zawartości

Virago 1000 skład mieszanki


ArtXV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zadałem to pytanie w dziale mechanika, ale brak odpowiedzi.

Mam problem: świece okopcone - nie zaolejone, trudno zapala - nawet przy ssaniu włączonym na max, filtr powietrza OK, akumulator zdrowy. Wszystko wskazuje na skład mieszanki.

Jakie jest prawidłowe ustawienie śruby regulacyjnej? - gażniki hitachi.

Pozdrawiam.

Art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mało szczegółów...

Świece mokre czy suche? Sprawdzałeś czy nie mają przebicia i jaka jest odległość między elektrodami?

Przypuszczam, że wymiana świec na nowe powinna sprawę załatwić... Co do ustawień śrubki skłądu mieszanki jak rozgrzejesz silnik wyreguluj na słuch żeby motorek jak najlepiej pracował (wykręcona ma byc okoł 1.5-2 obrotów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Nie dopisałem, że po wymianie nowe świece także się okopciły. Zaraz po wyłączeniu silnika świeca jest mokra.

Pozdrawiam Art

Na moj gust to bedzie sklad mieszanki. Okopcona swieca swiadczy o zbyt bogatej mieszance, to znaczy ze jest za duza dawka paliwa. Wtedy nalezaloby srubke dokrecic . Ile? Albo jak Siwy napisal, albo dokladnie na analizatorze spalin. Po regulacji powinno zmniejszyc sie takze zuzycie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do okopcenia świecy, Świeca zawsze będzie okopcona jak motorek będzie odpalany pochodzi troche i gaszony - nie ma innej możliwości, żeby sprawdzić po stanie świecy trzeba zaliczyć małą traskę, żeby motorek złapał właściwą temp. pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do okopcenia świecy, Świeca zawsze będzie okopcona jak motorek będzie odpalany pochodzi troche i gaszony - nie ma innej możliwości, żeby sprawdzić po stanie świecy trzeba zaliczyć małą traskę, żeby motorek złapał właściwą temp. pracy.

Oczywiscie ze trzeba najpierw rozgrzac silnik sprawdzic swiece i tak samo na rozgrzanym regulowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.ja mam virago750 mialem podobny problem,swiece,zle swiece za zimne ,po prostu sie nie wypalaja jak trzeba jak malo jezdzisz to tak bedziesz mial mialem to samo.im swieca ma wyzsza wartosc cieplna tym bardziej odprowadza cieplo,zaluz wiec siece o mniejszej wartosci,ja awaryjnie zalozylem f 65 iskry cztero eletrodowe jest super.mialem wczesniej NGK MADE IN USA i kupa ciagle sie zalewal i swiece czarne pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...