Skocz do zawartości

lozyska glowki


camillo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich szanownych. wlasnie zmienilem lozyska glowki ramy z kulkowych na stozkowe. zkrecilem wszystkoi joz przy skreceniu pojawil sie problem : w polowie skretu w lewo pojawil sie opor dosc gwaltowny. po poluzowaniu opor znikl, lecz wydawalo mi sie ze jest za luzno i troszeczke jeszce dokrecilem. po calkowitym zlozeniu i pierwszej przejazdzce kierownica chodzila bardzo ciezko i w tym samym miejscu czuc bylo opor z czyms jakby strzykniecie. nie wiem czy za mocno dokrecilem czy co ?? jak rozpoznac ze dokrecone jest wystarczajaco ? boje sie zeby znow nie bylo luzow... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz sposób wymiany i podaj trochę więcej szczegółów Na pewno wspólnie z Adamem coś zaradzimy.Jesteśmy w tym najlepsi :wink: Jak chcesz się dowiedzieć czemu to zobacz nasze inne posty :) Pozdrawiam

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcialem juz sie pytac w jaki sposob wymienial bieznie lozysk i czy sprawdzal czy w glowce nie ma czasami owalizacji? Janek.P.S. Z tego co pamietam to nie taka prosta sprawa wymienic lozyska kulkowe w glowce na stozkowe- i nie kazda glowka ramy do takiej zamiany sie nadaje.Prawda Adam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki ale mieszkam na wsi i nie mam internetu.ale dzieki za odzew. jest to honda cb 400N. lozyska wymienilem bez problemu bo wszystko ladnie pasowalo. wybilem stare bieznie i wsadzilem nowe stozkowe. sa one troszke grubsze wiec na gwincie dokrecajacym po zlozeniu nie zostalo zbyt duzo miejsca, ale stwierdzilem ze to nie jest taki straszny problem. dokrecilem wszystko ladnie i dosyc mocno ( ale nie do oporu ) i okazalo sie ze w jednym miejscu lapie opor i przeskakuje ( ale nie jest to luz tylko wyrazny opor ). czy to mozliwe ze dlatego ze za mocno przykrecilem ? moze uszkodzilem glowke przy wybijaniu biezni ? nie robilem tego zbyt delikatnie.. prosze o jakas pomoc bo nie wiem od czego zaczac

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...