Skocz do zawartości

Honda CBR 600 - wymiana klocków hamulcowych (przód)


Astarte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od zewnętrznej strony koła łeb sworznia jest na płaski wkrętak. Czy się go wykręca czy jak?

 

 

Ok, ale jak wyciągnąc te zaślepki? One w ogóle nie wystają, nie ma jak ich złapac ani nic...

no dokładnie tak jak napisałeś dwa posty wyżej - trzeba to odkręcić śrubokrętem . Jest to dosyć dziwny (wg mnie) "patent" bo w wielu CBR już się spotykałem z kłopotami przy odkręcaniu tych zaślepek . Możesz spróbować opukać przez śrubokręt te zaślepki (oczywiście opukać nie znaczy walić z całej siły :biggrin: ) i próbować dobrymi narzędziami to odkręcić . dalej to bułka z masłem - inbus + klucz chyba 12 do odkręcenia zacisku i tyle

 

ps - nie biez sobie za bardzo do serca tego zdania o wciskaniu tłoczków zaciskiem stolarskim - tłoczki muszą wchodzić pod naciskiem palca . jeśli nie to znaczy że wymagają co najmniej czyszczenia albo i dodatkowych działań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiler, dzięki wielkie. Trochę dziwi mnie, że małe żółte ludziki, które zaprojektowały różne mega fajne patenty, zrobili taką dziwną zaślepkę... Może to się sprawdza, gdy moto ma 2 czy 3 lata, jednak w kilkunastoletnim sprzęcie już nie bardzo :bigrazz: No nic, teraz przynajmniej wiem jak się je ściąga... Ogólnie to już są trochę zmasakrowane (w końcu kilka razy ktoś je już pewnie odkręcał). Jutro będę walczył z jakimś większym śrubokrętem :icon_biggrin: pozdro Edytowane przez patryk2340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...