Skocz do zawartości

Jaki motor?


Rekomendowane odpowiedzi

Moze to glupie pytanie ale 250tki to juz 4 suwy tak?

 

Nie, 4 suwowe są również 50ccm 125ccm jak i 250 oraz większe, to czy motocykl jest cztero czy dwu nie zależy od pojemności. Jak sama nazwa wskazuje różnica tkwi w ilościu suwów.

Aby odnieść się do twojego przypadku moge śmiało powiedzieć iż 250tki są zarówno cztero jak i dwu suwowe. Wsumie jeszcze pozostaje kwestia czy interesuje cię lightowy motocykl czy jakiś wyczyn, bo jeżeli chodzi o parametry techniczne to jest ich całe mnustwo.

Jeżeli w czymś Ci to pomorze to na Zawodach MX i Enduro motocykle są podzielone według klas: E1 - motocykle do 125cc 2T oraz do 250ccm 4T Oraz klasa E2 - motocykle do 250ccm 2T oraz (bodajże) do 450ccm 4T.

Także jak sam widzisz różnica między 250 czterosuwową a dwu jest zasadnicza, są to motocykle innych klas. O tym może świadczyć również fakt iż 250ccm 2T ma moc w przedziale 50-60km a 250ccm 4T ma moc w przediale 40-45km, pisze tutaj o crossach ewentualnie o Hard Enduro których utrzymanie jest baardzo drogie. Takie 250ccm jak wcześniej Ci pisałem czyli KLX,XR,XLR mają około 30kucyków jedynia WR250f ma ich około 40. Troche nagmatwałem ale może ktoś coś zaczai. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zczailem :bigrazz: O tym ze 125 i 50 sa 4 suwami to wiedzialem ale nie wiedziale mze sa 250tki 2 suwowe :icon_rolleyes: Szukam motocykla do jazdy po szosach, do miasta i na jakies lightowe weekendowe wypadu do lasu. Zalezy mi bardziej na 4 suwach bo: Pierwsze primo - rzadziej wymienia sie w nich czesci, drugie pirmo :banghead: - nie musialbym dolewac oliwy do ognia, tzn oleju do paliwa :\ Jezeli chodzi o moc to tak jak mowiles.. bede wybieral pomiedzy 4T 250 a 2T 125. Wiekeszego sprzetu nie potrzebuje.

Dzieki za odpowiedz :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam motocykla do jazdy po szosach, do miasta i na jakies lightowe weekendowe wypadu do lasu.

 

Na twoim miejscu brał bym 250 4T tak jak mówisz ty i Strzałek, tańsze utrzymanie, nie trzeba dolewać oleju, przyjemniejsza charakterystyka i mniejsze spalanie. CO więcej na twoim miejscu w ogóle nie myślał bym o Crossie i dorabianiu świateł, Dobrze Enduro w zupełności wystarczy, jak wcześniej pisałem polecam Ci: KLX250, XR/XLR250, I pomyślał bym jeszcze o DR350 bo to motocykl który idealnie pasuje do twoich potrzeb :!: Masz przyklejony temat także możesz obadać coś więcej o DRce. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...