Skocz do zawartości

Pomocy z Aprilią RX


morel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki klm ! Zadzwonilem do nich , maja na miejscu , jutro paczszuka jedzie do mnie :icon_biggrin:

 

jezeli juz jest tu taki topic to nie bede zasmiecal forum tylko skrobne cos tutaj... Ostatnio rozmyslalem sobie ze to troche dziwne ze w rx z 1998 mam 5 biegowa skrzynie. Nie powinna ona miec 6 biegow?? Moto jedzie max 75 km/h i nie wkreca sie na max obroty. Cos bylo kombinowane z moim sprzetem czy zdarzaly sie wersje 5 biegowe z tych rocznikow?? o ile pamietam od 1998 wszystkie maja 6 biegow chyba ze mi sie cos pomylilo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze chcialem sie zapytac , co powinno byc "wkrecone" przed swieca?? Chodzi mi o to ze na srodku cylindra mamy swiece , i pozniej idac "po cylindrze" do przodu ( w strone kierownicy ) tez jest "cos" . Tylko co to jest??? Co tam sie wkreca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam silnik jest montowany w RS-kach i wielu innych motorowerach, w tym miejscu powinien być wkręcony czujnik temp. wody, do tego aby działał jest potrzebny wskaźnik przy zegarach.

W RX-ach nie ma wskaźnika temp. wody przy zegarach, więc musi być tam coś wkręcone aby woda nie ciekła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , mam kontrolke ale to jest chyba kontrolka od chlodnicy. Wyobraz sobie ze ja tam mam wkrecona , uszczelniona ( widzialem troszke sylikonu , sic ! ) swiecie . lol. Nic sie z silnikiem nie dzieje , chodzi rowno , wiec to mu chyba nie szkodzi , wazne ze nic tam nie wplywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm , mam kontrolke ale to jest chyba kontrolka od chlodnicy. Wyobraz sobie ze ja tam mam wkrecona , uszczelniona ( widzialem troszke sylikonu , sic ! ) swiecie .

 

Czyli w głowicy masz 2 świece?

 

 

Moj gaźnik jest regulowany i to jest delorto phb14 i ma regulacje na iglicy itd nie wiesz jaki to nie mow ze sie nie nadaje .

 

Możliwe że jest zmieniony na inny, w orginalnym gaźniku nie ma żadnych regulacji poza obrotami.

Nie posiada on nawet iglicy, tylko samą przepustnicę i nie posiada również śruby składu mieszanki.

 

Zapodaj zdięcie swojego gaźnika :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w głowicy masz 2 świece?

Możliwe że jest zmieniony na inny, w orginalnym gaźniku nie ma żadnych regulacji poza obrotami.

Nie posiada on nawet iglicy, tylko samą przepustnicę i nie posiada również śruby składu mieszanki.

 

Zapodaj zdięcie swojego gaźnika :buttrock:

Potwierdzam.

Te orginalne sa gorsze niz w kosiarkach z obi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie , mam 2 swiece w cylindrze tylko ze ta jedna to atrapa ;P

 

KLM moglbys kiedys przy okazji zrobic blizsza fotke tego "czegos" przed swieca na cylindrze?? Chcialbym to jednak zmienic na oryginalna czesc , ma ktos pomysl jak to moze sie nazywac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to jak świeca tylko że bez tej porcelanki, zamiast porcelany wystaje tam blaszka na wsówkę od przewodu elektrycznego.

 

Jak będę miał chwilę to zapodam fotkę, możesz tam wkręcić jakąś śrubę czy korek o takim samym gwincie, chodzi poprostu o to aby było to szczelne i woda nie uciakała.

 

Jak chcesz kupić orginał to zapytaj o czujnik temp. wody, lub o zaślepkę, napewno będą wiedzieć o co Ci chodzi.

Edytowane przez KML
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...