Skocz do zawartości

peknieta rama w zx6r


dymekk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widze, ze niektorzy to od razu z armaty chca walic i prosto do sadu leciec z pozwem - i co by bylo w takim przypadku? Przegrana sprawa jak drut! I koszty sadowe w plecy... :icon_razz:

 

Jesli juz chcesz pomeczyc troche sprzedawce to warto jednak znak tak podstawowe prawa jak rekojmia za wady.

 

Rekojmia za wady fizyczne rzeczy obowiazuje przez rok od dnia zakupu. Jednakze fakt wystapienia wady nalezy zglosic najpozniej w ciagu 1 miesiaca od dnia ujawnienia (wykrycia) wady.

 

Z rekojmi mamy dwa glowne uprawnienia:

- domaganie sie obnizki ceny zakupu

- dostarczenie rzeczy wolnej od wad

 

Wybieramy co nam sie bardziej kalkuluje, wzywamy sprzedawce na pismie dajac mu 14 dni na realizacje naszych roszczen i czekamy na odpowiedz.

Dopiero po uplywie tego terminu (jesli nie spelni naszych roszczen) mozemy wyslac sprzedawcy oswiadczenie o odstapieniu od umowy kupna-sprzedazy i wezwac go do zwrotu pieniedzy i odbioru motocykla. Dopiero brak reakcji na wezwanie do zwrotu pieniedzy moze uzasadniac pozew sadowy. Niestety trzeba tego dochodzic w procesie - nie da sie tego szybko, tanio i prosto zalatwic nakazem zaplaty.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale według mnie na umowie podpisywałeś ze zapoznałes sie ze stanem motocykla itp więc bedzie ciezko

Jeśli to pęknięcie można uznać za wadę ukrytą (a na zdrowy rozsądek można) to można dochodzić swoich praw. Tylko kwestia czy polubownie ze sprzedawcą czy przez sądy itp.

Myślę że gdybyś ten temat założył w dziale "prawo" (lub coś pokrewnoego, nie pamiętam nazwy) to uzyskałbyś bardziej wiarygodne informacje. To jest w Polsce bardzo częsty przypadek więc tam będą wiedzieć :icon_razz:

Nie zostawiaj tego tak bo sprzedawca się nie oduczy kitu wciskać. Oczywiście mógł nei wiedzieć o tym pęknięciu ale tego się nie dowiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinię techniczną o uszkodzeniach musisz mieć niezwłocznie po zakupie. KC dokładnie reguluje te sprawy i tak mi się myśli, że roszczeń dochodzisz do trzech lat, ale mogę się mylić.

eee tam... temat przewalony tysiąc razy! A ty na jakiej ramie jeżdzisz, klejonej?

 

Na 99% jak pamiętam to reńkojma obowiązuje przez 2 lata a nie 3 (czyli prawo do zarzucenia źle przeprowadzonej tranzakcji jak np. wprowadzenie w zamiezony błąd kupującego przez sprzedającego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...