Skocz do zawartości

Junak


Gość mietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem już Junaka M10. Niby jest w oryginale. Nie miał remontu, ale jakoś sie jeszcze trzyma. Pali. Ma zawory do regulacji. Nie ma tylnego światła. Problem polega na tym, ż gość ma do niego dowód reejestracyjny, ale nie napisał umowy kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem. W związku z ty mnie wiem czy bede miał jakieś problemy z przejestrowaniem go na siebie. Cena 1400. Co Wy na to?

 

Nie jestem znawcą Junaka, ale przepisów więc się odezwę

 

1. Nie masz pewności że nie jest "skrojony" wraz z dokumentami

2. Nikt kto kupuje moto nie zapomina spisać umowy k-s (chyba za jest głuchym, ślepym analfabetą - bez urazy dla kogokolwiek). No chyba że motocykl poszedł za flaszkę

3. Nie mając umowy nie zarejestrujes moto na siebie

 

NAJPROSTSZE WYJŚĆIE:

 

jeżeli wszystko jest legalnie to:

 

musisz spisać umowę kupna sprzedaży z poprzednim właścicielem na kwotę poniżej 1000 złotych.

Moto możesz przerejestrować TYLKO na podstawie umowy k-s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sidewinder. Czemu musze napisać umowe akurat na kwotę mniejszą niż 1000. Nie rozumiem. A poprzedniego właściciela i tak dorwe. A jek nie dorwe to nie kupię.

 

Bo wtedy wystarczy tylko sama umowa bez dodatkowych papierów. Bez poprzedniego właściciela jesteś bez szans - jeśli chodzi o legalność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o nowym "Junaku", czyli tzw. JUNAK MILLENIUM. Z Junakiem nie ma to nic wspólnego poza kupioną nazwą. Cena nie jest aż tak wysoka jak niektórych japońców ale pewnie jakościowo też żadna rewelacja. Jeśli coś wiecie więcej to napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam spokojnie teraz MZ w przyzwoitym stanie. Jak na pierwszy moto powino byc OK. Interesują mnie oprócz nakedów także choppery. Słowem rozglądam się w pojemnościach 250. Ostatnio mogłem kupić powypadkową CZ350 za 400 PLN. Zrezygnowałem, bo za dużo przy tym grzebaniny a za bardzo nie znam się na tym i nie mam tez tyle czasu. Wole trochę więcej wydać ale mieć spoko na jakiś czas. O Junaka zapytałem z ciekawości, bo widziałem go na motobazarze w Poznaniu. Wygląd nienajgorszy ale reszta mnie nie przekonuje. i Do tego ta cena o której piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowemu Junakowi mówimy stanowcze "NIE". Bo tak naprawdę, to co on ma wspólnego ze starym? NIC. Moim zdaniem malowanie (czy tam naklejanie) napisu Junak ma na celu tylko reklamę.

Druga sprawa to odbieganie od tematu. Zgadzam się, że początkowym tematem był zakup Junaka. Po tak długim czasie załóżmy, że juz go kupiliśmy. Pozostaje sprawa rejestracji. Na swoich kilku motocyklach zabytkowych poznałem, jak ciężkie jest znalezienie poprzedniego właściciela. Przy tego typu moto można mówić o szczęściu jeśli jest w ogóle dowód. Dalej pozostaje już "tylko remont" - temat morze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ziś znowu byłem przyjrzeć się temu Junakowi. Plusem jest to, że mu ładnie silnik chodzi. Minusem jest główka ramy, są tam jakieś spawy czy coś, podobno we wszystkich Junakach rozpieprza sie rama ( to powiedział mi wujek) ile w tym prawdy nie wiem. Nie oryginalny ma jeszcze tłumik, chyba od jakiegoś anglika. Widać, że był przewrócony, bo ma niezle zagiętą prawą nóżkę. Ma fany lakier, chyba nieorginalny. Jak załatwie te sprawę z dokumentami to chyba go wezme. Najbardziej boli mnie ta rama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junaków do remontu i malowania jest mniej niż wam się wydaje. Od roku szukam jednego i wielkie ... z tego mam. Jedno co się dowiedzialem, że niedaleko mieszka dziadek , który miał Junaka od nowości i nigdy go nie "otwierał". Moto poszedł w odstawkę, bo coś nie grało z "jedynką". Okazało się (nie przepuścilem takiej okazji) ze dziadkowi się zmarło 3 lata temu i wszystko z komórki wypieprzyli na złom!

Płakać się chce:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...