Skocz do zawartości

Kurs kat. A w Wołominie


jarcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy miał ktoś może do czynienia z Centrum Szkolenia Kierowców przy ul. Korsaka 4A w Wołominie? (tuż przy klubie sportowym Huragan)

Opowiem o swoim małym rekonesansie w tym miejscu. Uzbrojony w porady Tomka Kulika czym kierować się przy wyborze szkoły jazdy http://www.scigacz.pl/Kryteria,wyboru,szko...kat.,A,261.html poszedłem zadać kilka pytań:

 

W sprawie sprzętu jakim dysponuje szkoła dowiedziałem się , że „Eee, są dwa motory, jedno jakieś Suzuki, i drugi jakiś, nie ja nie znam się na tych markach.........”

Placyk niestety jest tragiczny. O możliwości rozwinięcia 50 km/h o których mówił Tomek Kulik nie ma mowy, właściwie to nadaje się tylko do kręcenia ósemek i to pod warunkiem, że nikt nie będzie ćwiczył w tym czasie manewrów samochodem. Wzgórka żadnego – nie stwierdzono.

Próbowałem dociec jak wyglądają jazdy po mieście. Podobno instruktor jedzie za kursantem drugim motorem lub samochodem. Na pytanie czy przypadkiem nie szkoli w tym samochodzie równocześnie kogoś na kat. B nie dostałem jednoznacznego zapewnienia poza mglistym „niee”.

Wykłady z teorii startują 1 kwietnia, a jazdy rozpoczynają się po jej odbyciu :) . Na pytanie, czy także dla osób które mają już kat. B - miły Pan powiedział : „tu mnie Pan zaskoczył, ale raczej tak bo motocyklistę obowiązują trochę inne zasady........”

 

W ogóle Pan chyba był mocno zdziwiony całą rozmową i tym dopytywaniem. Acha wodę w WC spuszcza się przygotowanymi wiadrami......... – ale może to tylko chwilowa awaria

 

Jeżeli byłby na Forum, ktoś kto robił tam prawo jazdy to będę bardzo zobowiązany za refleksję na temat tejże szkoły.

 

Ps. Koszt kursu (choć to najminiej ważne kryterium) to 700 zł + ewentualne ubezpieczenie 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mialem kurs w "Klaksonie" w Wolominie. Robilem dwie kategorie na raz (A i B ) i mialem jedna teorie.

Jedyna roznica to to, ze dostalem dodatkowo plytke z testami na kategorie A.

Uczylem sie jezdzic na Aprilii Red Rose 125 bo tylko taka posiada ten osrodek.

Na poczatku jezdzilem za instruktorem ktory jechal samochodem, zdarzalo sie ze i z kursantem.

POzniej jezdzilem przed nim bo trasa za kazdym razem praktycznie byla ta sama czyli na Odlewnicza a

z tamtad kilka razy stala trasa egzaminacyjna. Jesli chodzi o plac manewrowy to nie ma na nim zadnej gorki i tego elementu wcale z instruktorem nie cwiczylem.

www.bikepics.com/members/zawisza

 

Simson S51 > MZ ETZ150 > Kawasaki GPZ500s > Honda CBR600 F4 > Yamaha FZS 1000 Fazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...