Skocz do zawartości

WSK 125 Wał


Pimpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy koledzy.

 

Mam takie pytanko. Po czym poznac ze wał sie rozjechał tzn przekrecone są czopy i w jakim polozeniu musi byc korba zeby kliny byly u góry. Obawiam sie ze przekrecil mi sie wał.

 

 

P-O-M-O-Ż-E-C-I-E????? :D (qrcze jak bym uslyszal gierka :evil: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo Pimpek :) Kiedy korbowód jest w górnym położeniu to kliny powinny być od spodu czopów, a jeśli korbowód jest w dolnym położeniu to kliny powinny być na górze :P Wał może sie przekręcić na dwa sposoby!- albo sie przekręci na sworzniu który łączy przeciwwagi, albo w wale przekręci sie któryś z czopów w około własnej osi (zazwyczaj przekręca sie prawy, ten na którym jest magneto) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Kiedy korbowód jest w górnym położeniu to kliny powinny być od spodu czopów

 

Z klinami to ja sie spotkałem w sieczkarniach , młockarniach i tego typu "superdokladnych" urządzeniach .. ale gdzie w WS-ce jest jakikolwiek klin to nie mam pojecia :) Moze mnie ktos oświecic w tej materii :P ?

 

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klinami to ja sie spotkałem w sieczkarniach , młockarniach i tego typu "superdokladnych" urządzeniach .. ale gdzie w WS-ce jest jakikolwiek klin to nie mam pojecia Moze mnie ktos oświecic w tej materii ?

 

 

To powiedz mi jak to sie niby fachowo nazywa jak nie klin??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

 

A może tak- wpust to jest miejsce na klin!!
:) :rolleyes:

 

Nie wypisuj glupot Kolego skoro nie masz zielonego pojecia w temacie !!

 

Element złaczny ktory tak uparcie nazywacie klinem nazywa sie "wpustem" , a miejsce zarowno w walku jak i w piascie pod wpust nazywa sie zwyczajnie "rowkiem pod wpust ". Wyrozniamy wpusty czółenkowe i pryzmatyczne .. a zresztą ,to są podstawy zawarte w kazdej ksiazce wiec nie ma co opisywac takich truizmow.

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herflik ty uwazaj bo jak wszyscy bedziemy tacy mundrzy to nam w kraju glupich zabraknie :) od wiekow byl klin i zeby nie wiem w ilu ksiazkach pisali to jak bedziesz potrzebowal od kogos klina a pytal sie bedziesz o wpust czolenkowy do moto do domu bedziesz kilometrami pchal...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

od wiekow byl klin i zeby nie wiem w ilu ksiazkach pisali to jak bedziesz potrzebowal od kogos klina a pytal sie bedziesz o wpust czolenkowy do moto do domu bedziesz kilometrami pchal...

 

Jeżeli bede pytał żula pod sklepem to calkiem mozliwe ze sie nie dogadamy :D .. ale rozmawiajac z ludźmi ktorzy choc troche lizneli wyksztalcenia technicznego nie powinienem miec problemow ,czyż nie ?

Poza tym mnie Mamusia uczyła zeby równać w góre ,a nie w dół :)

 

 

pozdrawiam herflik

 

PS. Juz widze minę mojego wykladowcy od PKM-ów gdybym wpust nazwał klinem (i nie tylko Jego minę ale i dwóje w moim indeksie :notworthy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż Herflik nie przesadzaj :bigrazz: Zdaje Ci się że jak wiesz czym sie różni wpust od klina to już myślisz że jesteś lepszy od innych.. I nie pisz mi żebym głupot nie pisał bo nie jestem w temacie, ponieważ uważam się za dobrego mechanika, a to że wpust nazywam klinem to nic, bo wszyscy to tak nazywają, nawet starzy mechanicy.. Tak to sie już przyjęło i nie zmieniajmy tego :)

A nie zaśmiecajmy tego tematu gadaniem czym sie różni klin od wpustu :(

Napisałem Pimpkowi w jakim położeniu są kliny, więc temat uważam za zakończony.

Pozdrawiam - Julas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeee

 

Zdaje Ci się że jak wiesz czym sie różni wpust od klina to już myślisz że jesteś lepszy od innych..

 

Gdzieś Ty sie tego doczytał ? .. bo napewno nie w mojej wypowiedzi :icon_mrgreen:

 

ponieważ uważam się za dobrego mechanika,

 

Ja natomiast uważam sie za świetnego tancerza :bigrazz: ... gadanina w stylu naszego byłego prezydenta Wałęsy ...

 

a to że wpust nazywam klinem to nic, bo wszyscy to tak nazywają, nawet starzy mechanicy.. Tak to sie już przyjęło i nie zmieniajmy tego

 

Wyobraż sobie ze pracujesz w dziale zaopatrzenia duzego przedsiebiorstwa i zamawiasz ileś tam tysiecy sztuk "klinów"(choc nie wiem czy tego nie kupuje sie na wage ? ) .. i jakie jest Twoje zdziwienie gdzy przyjeżdza dostawa :) . ale co tam .." przeciez wszyscy tak mowią "!

kobuz1 masz rację! Moj dziadek mowił klin moj ojciec mowi klin ja tez bede mowił klin!!

A moj Ojciec i dziadek mowią "majzel" ... a jak tak mówil nie bede bo 80% ludzi nie wiedzialo by o co mi chodzi , to sie wlaśnie nazywa precyzja jezyka technicznego !

 

Dobra .. koniec nawracania kijem Wisły :(

 

pozdrawiam herflik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...