Skocz do zawartości

Rejestracja Gazelki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki "mały" problem:

 

Zakupiłem gazelkę w częściach, na ramie nie ma tabliczki znamionowej, są numery na silniku i ramie.

 

Chcę ją złożyć, uruchomić i kożystać, ale żeby to zrobić potrzebuję dokumentów i tu jest problem :S

 

Nie mam do niej żadnych papierów (poza jakimiś nie ważnymi dowodami rej.)

Jaka jest jej historia:

Została zakupiona, następnie sprzedana (nie wiem co się z papierami działo, ale umowa k/s podobno jest <jeszcze nie mam kompletu dok>). Potem została oddana człowiekowi, który mi ją obecnie sprzedał.

 

Na koniec dostałem ją ja za symboliczną kwotę.

 

Proszę pomóżcie mi.

 

Jak czegoś brakuje, to proszę pytajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zbierz wszystkie dokumenty. Żeby rejestrowac bez problemu powinieneś mieć wszystkie umowy pomiędzy kolejnymi pośrednikami aż do prawowitego własciciela wymienionego w dowodzie rejestracyjnym, ktory posiadasz lub jedna umowe bezpośrednio z osobą wymieniona w dowodzie rejestracyjnym. Jezeli Motocykl był wyrejestrowany czasowo w latach kiedy istaniała jeszcze taka możliwość nie powinno być problemu z zarejestrowaniem. Tabliczkę możesz dokupić czystą do nabicia nawet na allegro lub postarać się o nabicie tabliczki zastępczej w stacji diagnostycznej (ale z tym jest trochę biegania)

Inne opcje możliwego zarejestrowania np. sądowne ustalenie prawa własności moga w tym wypadku być nieopłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakbys nie mial zadnych papierow sprawa jest nie do ruszenia. Zeby zarejestrowac taki pojazd musisz udowodnic, ze jest on Twoja wlasnoscia.

Masz niewazny dowod rejestracyjny, rozumiem, ze ten motor byl po prostu wyrejestrowany tak jak kiedys sie robilo. Wiec poza tym dowodem musisz miec jeszcze umowe K-S z ostatnim wlascicielem wpisanym w dowodzie, albo ciag umow, konczacy sie na Tobie.

Najprawdopodobniej bedzie jeszcze potrzebna ekspertyza, ze pojazd jest zabytkowy/unikatowy. Ta ekspertyza jest potrzebna, poniewaz motor byl wycofany z ruchu.

Tabliczke znamionowa kupujesz na allegro, gosc od razu nabija numery takie jak potrzeba. Musze sie one zgadzac z tym co jest w dowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam jeszcze raz żadna ekspertyza nie jest potrzebna jeżeli rejestrujesz jako normalny motocykl nie ma obowiązku rejestracji jako zabytek czy pjazd unikatowy mimo ze w niektórych wydziałach komuniakcji urzędasy tak twierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...