Skocz do zawartości

regulacja zawiechy gs 500


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie Dzięki. Pozdrawiam

Pisze z wlasnego doswiadczenia,bo mialem ten sam problem w mojej gs z 2002r.Po odkreceniu gornych srub kluczem z kwadratem 1/2 calowym wyjalem sprezyny. I zdziwilem sie bo oryginalne sprezyny sa tylko dlugosci polowy calego teleskopu.Jak taka mala sprezyna moze pracowac? powyzej sprezyny jest dystans,dluga rurka ,prawie taka jak sprezyna. Ja dokupilem nowe sprezyny,znajdziesz cos w katalogach czesci zamiennych,nie podaje ci gdzie kupilem bo to w Kanadzie.Po zlozeniu i zalaniu nowego oleju moto jak nowe,nie dobija,z pasazerem czy tez bez,hamowanie duzo lepsze bo przod nie idzie w dol. Cala impreza nie kosztuje tez tak duzo i mozna to zrobic samemu.Pzdr M

 

 

Zapomnialem dodac,ze nowe sprezyny sa na cala dlugosc teleskopu,od oski do gornej polki.PzdrM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, pamietaj ze twoje przednie zawieszenie ( 2002 ? ) moze sie roznic od zawieszenia Przemka B z 2004r. W kazdym razie jezeli w zawieszeniu Przemka wystepuje dluga sprezyna to powinny pomoc dystanse, jak jest krotka to wtedy wymienilbym sprezyny na progresywne.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z wlasnego doswiadczenia,bo mialem ten sam problem w mojej gs z 2002r.Po odkreceniu gornych srub kluczem z kwadratem 1/2 calowym wyjalem sprezyny. I zdziwilem sie bo oryginalne sprezyny sa tylko dlugosci polowy calego teleskopu.Jak taka mala sprezyna moze pracowac? powyzej sprezyny jest dystans,dluga rurka ,prawie taka jak sprezyna. Ja dokupilem nowe sprezyny,znajdziesz cos w katalogach czesci zamiennych,nie podaje ci gdzie kupilem bo to w Kanadzie.Po zlozeniu i zalaniu nowego oleju moto jak nowe,nie dobija,z pasazerem czy tez bez,hamowanie duzo lepsze bo przod nie idzie w dol. Cala impreza nie kosztuje tez tak duzo i mozna to zrobic samemu.Pzdr M

Zapomnialem dodac,ze nowe sprezyny sa na cala dlugosc teleskopu,od oski do gornej polki.PzdrM

to by już było bardziej skomplikowane bo skąd miałbym wiedzieć jakie sprężyny kupić? wiadomo, że różnią się sprężyny nie tylko długością ale i samą sprężystością. Metoda prób i błędów nie wchodzi w grę. Udało Ci sie kupić odpowiednie czy kierowałeś się jakimiś obliczeniami itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, u nas przychodzisz do sklepu i kupujesz sprezyny progresywne "do GS500". Producent ( Progressive Suspension ) dobiera je tak zeby byly dobre dla wiekszosci klientow.

 

Adam M.

moje marzenia nie sięgaja jak na razie nawet połowy drogi do Kanady :lalag:

Jak zobaczę co jest w moim amorku to dopiero wtedy bedę się zastanawiał.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek,jeszcze jedno slowo ode mnie. Najpierw wyjmij i zobacz co masz w teleskopach,tj jakie sprezyny.Pozniej podejmij decyzje. Ja powiem ci tylko jedno,te sprezyny ktore zalozylem do mojej 2002 GS pasuja tez,wg instrukcji producenta , do Hondy ascot i shadow,kawasaki /kilka modeli/,kilka suzuk i yamahy virago, fj,fz maxim itd. Czyli to znaczy ,ze rozni producenci uzywaja podobnych podzespolow. jedyna roznica ,w zaleznosci od moto jest jaki spacer wkladasz na wierzchu sprezyny. Ja jestem pewien,ze w Polsce sa

warsztaty ktore dorabiaja sprezyny,bo byly 25 lat temu kiedy ja tam bylem. Podasz im dlugosc i przekroj sprezyny i ci dorobia. A jak nie to znajdz cos na internecie,sa sklepy tam z czesciami do roznych moto.

Z ciekawosci sprawdz www.progressivesuspension.com PzdrM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek,jeszcze jedno slowo ode mnie. Najpierw wyjmij i zobacz co masz w teleskopach,tj jakie sprezyny.Pozniej podejmij decyzje. Ja powiem ci tylko jedno,te sprezyny ktore zalozylem do mojej 2002 GS pasuja tez,wg instrukcji producenta , do Hondy ascot i shadow,kawasaki /kilka modeli/,kilka suzuk i yamahy virago, fj,fz maxim itd. Czyli to znaczy ,ze rozni producenci uzywaja podobnych podzespolow. jedyna roznica ,w zaleznosci od moto jest jaki spacer wkladasz na wierzchu sprezyny. Ja jestem pewien,ze w Polsce sa

warsztaty ktore dorabiaja sprezyny,bo byly 25 lat temu kiedy ja tam bylem. Podasz im dlugosc i przekroj sprezyny i ci dorobia. A jak nie to znajdz cos na internecie,sa sklepy tam z czesciami do roznych moto.

Z ciekawosci sprawdz www.progressivesuspension.com PzdrM

sprawdziłem tą stronkę i mają dostępne sprężyny do modelu GS500 E produkowanego do rocznika 2002. Do młodszych modeli GS`a już nie mają żadnych sprężyn :crossy: Nie wiem czy się też brać na razie za rozbieranie amortyzatora- motor jest na gwarancji. Z drugiej jednak strony jazda po Polskich drogach z dobijającym zawieszeniem to żadna przyjemność.

Dzięki za rady :biggrin: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...