Skocz do zawartości

FZS 1000 Fazer - kupić/nie kupić??? opinie użytkowników


Rekomendowane odpowiedzi

W "Motocyklu" nr 04/2003 był test porównawczy Fazer 1000, Kawasaki Z1000, Hornet 900. Krótkie wnioski tam zawarte:

- ulubienica pasażerów (z tej trójki)

- centralny element resorująco-tłumiący przy jeździe we dwoje traci wszystkie rezerwy. Przy pełnym napięciu sprężyny i z maksymalnym tłumieniem odbica, tył na wybojach opada głęboko i nie jest już w stanie wystarczająco połykać nierówności

- cechujące się stabilnością ogumienie Metzeler ME Z4 przyczynia się do tego, że na wyboistych odcinkach można, nie obawiając się trzepotania kierownicy, ostro dodawać gazu.

Spośród tych trzech, wygrał Fazer z następującym komentarzem:

Silnik tego Fazera to prawdziwy łobziak. Mknie pzed siebie, szemrząc cichutko i mimo to straszliwie śmiga konkurencji koło ucha. Ponieważ podwozie zostało konsekwentnie zestrojone z myślą o komforcie i stabilności, może tego bez trudu dokonać każdy. Można przeboleć, że przy tym gubi się resztki zwinności, bo doskonałe hamulce i komfort jazdy osładzają zaróno krótkie jak i długie wycieczki. Nawet we dwoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przeboleć, że przy tym gubi się resztki zwinności, bo doskonałe hamulce i komfort jazdy osładzają zaróno krótkie jak i długie wycieczki. Nawet we dwoje.

ale fajnie to napiałes ;) :P :evil: normalnie chyba jutro zawitam w garazu ;) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

jestem juz po pierwszej konkretnej jeździe moim nowym 1000cem

wspólnie z Adim CBRf4rossi i Kowalem R6 nawineliśmy na gierkówce ok 100km,miało byc spokojnie bo nowe moto itd. a wyszło jak zawsze czyli prędkości miedzy 180 a 240 i kilka sprintów ze świateł zeby sprawdzic róznice. ADI miał nad nami przewage bo on cebre ma juz opanowaną (2 sezon) ja i kowal byliśmy przekonani ze mamy takie maszyny ze wreszcie skopiemy wszystkim dupska,a tu niespodzianka róznice są tak małe ze wystarczy chwila nieuwagi i koedzy są juz daleko z przodu

Reasumując CBR rossi i R6 03 to bardzo podobne maszyny pod kątem osiągów ,masy a róznice są minimalne!!! ale fazer 1000 to inna liga, jest duzo cięższy ,wyższy,szerszy i o wiele wygodniejszy. Co do osiągów to na prostej im uciekne ale na winklach nie mam szans!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

jak w temacie. szukałem na forum i niewiele znalazłem, niewiele jest też informacji w polskojęzycznym internecie (albo źle szukam)...

 

Moze zle pamietam, dawno na forum nie bylem, ale o ile pamietam to babajaga smigala na duzym fazerze, wiec moze napisz do niej?

pzdr, Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy powinienes wiedziec patrząc po opisie posiadanego moto :icon_mrgreen: :wink: :)

To troche nie tak jak myslisz, po prostu nie bylo mnie kawal czasu na forum ... Mimo wszystko jeszcze odrozniam sprzety :notworthy: :D

pzdr, Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest :banghead: przywieziony :flesje:

malowanie żółto-czarne, rok 2003. stoi i czeka az się noga zrośnie... :icon_razz: :flesje:

 

tu rokowania jak dotad takie sobie, pierwszych opinii i wrażeń z jazd możecie się spodziewać najpewniej w lipcu/sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega Bandzior trafił w okolicach 22 grudnia na "niewidomego" kierowce "okularnika" :banghead: :icon_razz: .

Była relacja z tego zdarzenia na forum ale po ostatnich zmianach nie moge odszukać.

 

Bandzior zdrówka życze i możliwości wypróbowania Faziego jeszcze przed lipcem (ale by była niespodzianka gdybyśmy sie spotkali jak rok temu na Junaku :flesje: ).

 

Pozdrawiam ALL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...