Skocz do zawartości

zabezpieczenie na zaworze wydechowym w YAMAHA TZR 125 RR


cypek41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem jakiego typu zawór jest w tzr 125(jest kilika rodzaji zaworów np:sterowany linka, elektromagnetyczny, cisnieniowy)w kazdym razie sprawdz czy zawór całkowice sie otwiera powyzej ok.7-8 tys obr/min lub poprostu zablokuj w pozycji otwartej i przejedz sie, jezeli obroty maksymalne wzrosna i na wyzszych obrotach bedzie czuc wzrost mocy(na nizszych moze byc spadek lub dławienie w pewnym zakresie) to wyregulowac/naprawic zawór wystarczy a jezeli nie bedzie róznicy szukałbym przyczyny raczej gdzie indziej (silnik padlina, kryzy w tłumiku,gazniku, czy zapłon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawor jest sterowany linkami elektronicznie serwomechanizmami, jeden mi mowil zeby obrocic caly zawor o 180stopni i przystko poskrecac, dodal jeszcze ze jak to zrobie to trzeba go wyregulowac - sciagnac wydech, przekrecic stacyjke na ON i tak wyregulowac zawor aby byl na max otwarty... tylko nie wiem czy to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawor przy malych obrotach silnika powinien byc niedokonca domkniety:) Przy maxymalnych maxymalnie otwarty.Musiz to tak wyregulowac zeby gdy jak odkrecisz manetke do końca zeby byl na max otwarty:P niereguluj to przy sciągnietym wydechu i zapalonym silniku bo oguchniesz :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przekręceniu stacyjki następuje test zaworu wydechowego. zostaje on otwarty a następnie przymknięty... trzeba wyczuć moment w którym zawór się otworzy i przekręcić szybko stacyjke żeby nie powrocił do pozycji przymkniętej. wtedy naciągnąć linki na pozycji całkowicie otwartej i powinno być git. mi osobiście nie pasuje to ustawienie zaworu ponieważ trzeba go wysoko kręcić strasznie i o jeździe poniżej 6 tyś obr. niema mowy ponieważ moto zwalnia a nie przyśpiesza, chyba że się odkręci do końca :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam zeby tematu nowego nie robić.Czy jak złoże tłumik od cr125 93rok do crm 125 92r to bedzie pasowac bo dyfuzor jest inny?Zmieni sie głos?Ten co mam łumik to w srodku przechodzi taka rurka z dziukami waty nie ma a ten tłumik to dupowaty głos ma chyba ze tłumik nie ma znaczenia w głosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...