Skocz do zawartości

Regeneracja iskrownika prawidłowe ustawienie zapłonu JUNAK


vanlexx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich junakowców i nie tylko

Jestem pierwszy raz na tym forum i jest to mój pierwszy post

A moje pytanie dotyczy, jak poprawnie zregenerować stary iskrownik oraz jak najlepiej wyregulować zapłon w junaku na oryginalnym iskrowniku. Jeżeli był gdzieś ten temat poruszany na forum to z góry przepraszam, ale wyszukiwarka znajduje mi tylko 3 posty pod hasłem „junak” nie wiem, czym to jest spowodowane. Za wszystkie wskazówki i pomoc z góry dziękuje

 

Pozdrawiam Vanlexx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czeeee

 

Sprawa regeneracji iskrownika wcale nie jest taka prosta , bo o ile cewke mozna stosunkowo prosto przewinac w jakims zakladzie to juz aby namagnesowac wirnik trzeba poszukac odpowiedniego zakladu , lub samemu zmajstrowac magneśnice (oczywiscie do regeneracji nadaje sie tylko te wirniki ktore maja prawidlowo osadzone osie - znaczy nie gibają sie ;) ). Prawidlowo namagnesowany wirnik powinien utrzymac co najmniej klucz 30-32 :mrgreen: , bo dopiero takie natezenie pola magnetycznego jest gwarancja mocnej iskry .

Co do ustawiania zaplonu to polecam serwisowke , tam jest to opisane dość łopatologicznie :banghead:

 

pozdrawiam herflik

 

ps. http://www.dzikijunak.org/

 

http://www.junak.riders.pl/ 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Warszawie jest elektryk motocyklowy który ma sprzęt i maszyny do namagnesowywania wszystkiego co się rozmagnesowało, przewija cewki i ceweczki, naprawia łożyskowanie wirników. Regeneruje iskrowniki wszelkiej maści, prądnice też. Zadzwoń i skonsultuj się, mów że numer masz ode mnie.

Bartek Dobrowolski, tel. 601 255 698.

Warszawa, ul. Modlińska 217.

Robię mu reklamę bo zlecałem tam wiele różnych rzeczy do naprawienia i zawsze było zrobione tip-top.

Kulik.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...