Skocz do zawartości

MOTOCYKLIŚCI Z TORUNIA I OKOLIC.WANTED!!!!!


Pablo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Panowie mam do was prosbe o porade co by tu zrobic.

Jak wiecie pisalem predzej mialem slizga z winy kolesia bo mi wymusil. Byl kosztorysant i przedstawil mi dzis kosztorys uszkodzen i napraw. i moim zdaniem jest za niski jesli chodzi o poszczegolne ceny ale takze zakres niektorych napraw mi sie cos nei podoba. na przyklad uchyt pasazera ktory jest aluminiowy i jest wyszczerbiony on wycenil tylko do lakierwiania ( bez uzupelnienia ubytkow nei mowiac juz o wymianie ) poza tym ceny neiktorych elemtow jest wzieta z kosmosu ( momentami mam wrazenie z koles chyba na allegro ceny znalazl.

Co z tym mozna zrobic?? jak powiedzmy " wytargowac " uczciwe ceny ??

 

i jeszcze jednop pytanie np owiewka przednia jest porysowana i popekana czy moze on zlecic jej klejenie i lakierowanie czy moge ubiegac sie o wymiane na nowa oryginalna ??

 

prosze o jakos porade bo moto stoi w garazu i czeka na jakies dzialanie z mojej strony a ja sie tylko wkurzam bo pogoda do smigania jest idealna !!!

 

wielkie dziekiz gory

pozdrawiam

Ruleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kosztorysant to facet od ubezpieczyciela ??? Dziwny jakis...bo przeciez ubezpieczenie w razie koniecznosci sluzy do odtworzenia stanu sprzed kolizji....a przeciez Twoj motorek byl igla-niebita..ja bym, sie klucil, ze kosztorys zostal zrobiony nieuczciwie i wybralbym swojego rzeczoznawce...tylko to pewnie na poczatku dodatkowy koszt..

Pozdrowienia,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was prosbe o porade co by tu zrobic.

 

Moim zdaniem chcą cię ewidentnie przekręcić - jak zawsze zresztą.

Bez pomocy prawnej pewnie można z nimi wygrać ale trzeba być mocno zdeterminowanym.

 

Ja nie korzystałem z ich pomocy, więc nie wiem co są warci, ale rzuć na to okiem,

może tu znjdziesz coś dla siebie:

 

http://www.scigacz.pl/Odszkodowanie,dla,mo...padku,1919.html

http://www.scigacz.pl/Odszkodowania,za,wyp...cyklu,1914.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potoruńskie reminiscencje:

23.03.2007 r. wysłaliśmy szpicę do Torunia i fortu IV by wybadać czy nie czekaja na nas tam jakoweś niespodzianki np. brak napojów, szkła czy przychylnie nastawionych dziewoj.

 

24.03.2007 r. 10:30 wyjazd chorągwi kujawsko-pomorskiej do Grudziądza, aby po kilkumiesięcznych przygotowaniach sprzętu, treningach w zgrywaniu wojsk powitać chorągiew m3m w mieście Grudziądzu. Do Torunia wiódł cały zaciężny oddział mości Haryb z oddziału Chełmińskiego, a odwagi trza było sporo bo wiatr był krzepki i łby chciało urwać.

Rumaków było 32, byli samotni jeźdzcy i druchowie z białogłowami. Cały oddział zapisała na karcie dziwnej pamieci dobrodziejka Monika z mężnym Rniesiem na dwugarowym ogierze.

 

Po dotarciu do fortów oddział pomorski udał się a zdobycie kulinarne Toruńskiej starówki, a trup piernikowy kładł się gęsto. Mimo strat w taborze, chorągiew m3m szczęśliwie dotarła do swoich pomorskich włości. Pozostali mężowie i białogłowy integrowali się z bractwem warszawskim, zachodniopomorskim, bydgoskim, cieloskim , chełmińskim itd.

 

Po wieczerzy na której podziękowano organizatorowi zlotu rozpalono ognisko i przywleczono kiełbasianą zdobycz za 3,50. Oczywiście bractwo było już po spożyciu więc twarze roześmiane, a na ustch pieśni o ojcach i dziadach co mężnie walczyli za wolność.

 

O 22:30 przybył miejscowy przewodnik by uzmysłowić wszyskim w jak ważnym miejscu mieli okazje przebywać. Przewodnik odpalił trzy pochodnie i tylko przypadek sprawił, że działa i moździerze były nienabite uchronił gród toruński od zniszczenia...

 

Dzień, noc zakończyła huczna zabawa, gdzie brat bratał sie z bratem, mąż z mążem i cudzą żonąa wszystkiemu przyglądały sie oddziały Wermachtu mocno zdziwione.

 

25.03.2007 r. 10:00 powrót do domostw napoić konie i odrobić zaległości w spaniu...

 

http://my.opera.com/sephi...w.dml?id=228408

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ten kosztorysant to facet od ubezpieczyciela ??? Dziwny jakis...bo przeciez ubezpieczenie w razie koniecznosci sluzy do odtworzenia stanu sprzed kolizji....a przeciez Twoj motorek byl igla-niebita..ja bym, sie klucil, ze kosztorys zostal zrobiony nieuczciwie i wybralbym swojego rzeczoznawce...tylko to pewnie na poczatku dodatkowy koszt..

 

No Alex dokladnie to jest koles od ubezpieczalni wiem zdaje sobie sprawe z tego ze chce jak najmniej mi dac i zrobic mnie pewnie w bambuko. Rozmawialem z serwisem i oni mi ladny kosztorys zrobia ( ale oczywiscie trza kase wylozyc ) i naprawia mi go ale pytanie czy ubezpieczyciel uzna ceny serwisu ktore napewno beda wysokie. Boje se sytuacji ze naprawia mi moto przedstawia mi faktury ja z fakturami polece do ubezpieczalni i kupa ci mi kasy nie dadza a moto z serwisu mi nie wydadza tez.

 

dziwi mnie tylko to ze faktury beda na mnie wystawione a nie na ubezpieczalnie !! czyli z takim roziwazaniem bede caly czas w srodku burdelu!! i wsumie dostane gotowke do reki tak wiec kolejne pytanie na czym polega naprawa bezgotowkowa?? jak to sie odbywa??

 

Moim zdaniem chcą cię ewidentnie przekręcić - jak zawsze zresztą.

Bez pomocy prawnej pewnie można z nimi wygrać ale trzeba być mocno zdeterminowanym.

 

Ja nie korzystałem z ich pomocy, więc nie wiem co są warci, ale rzuć na to okiem,

może tu znjdziesz coś dla siebie:

 

http://www.scigacz.pl/Odszkodowanie,dla,mo...padku,1919.html

http://www.scigacz.pl/Odszkodowania,za,wyp...cyklu,1914.

 

dzieki alterego kiedys czytalem ten artykul narazie nic nie podpisalem w ubezpieczlani poza zlozeniem powiadomienia o szkodzie jesli sytuacja bedzie sie rozwijac dalej niemilo dla mnie to to bedzie taki moj as z rekawa :biggrin: narazie sprobuje wlasnymi silami.

Jutro kosztorysant przychodzi jeszcze wycenic szkody na ciuchach wiec sobei z nim pogadam.

 

jesli ktos ma jeszcze jakies madre mysli pomysly wskazowki bede wdzieczny :biggrin:

 

pozdro

ruleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rules,

Znajac firmy ubezpieczeniowe trudno bedzie ich przekonac do innych niz ich wyceny. Nie wiem czy niezalezny rzeczoznawca nie bedzie rozwiazaniem. Nie wiem jak to zalatwic...to bardziej pomysl niz doswiadczenie...

Pozdrowienia,

Alex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to bardziej pomysl niz doswiadczenie...

 

No hehe ale z pomyslów biora sie wzniosłe idee :smile:

 

A tak powaznie to widzialem sie ponownie z kosztorysantem i....

Ta ich wycena to jest to co na 100% mam ( to jest ich wersja na dzien dobry jesli ktos ja zaakceptuje to sie ubezpieczlania cieszy jesli nie to trza walczyc i mozna wywlaczyc wiecej ) ale jesli chce oddac do serwisu serwis mi wyceni ponownie wsyztsko ja to wycene przedstawie do ubezpieczalni potem dam im faktury i otrzymam kase za faktury. oczywiscie faktury nie moga sie jakos drastycznie roznic od cen producenta itp itd ale jak oddam do serwisu wiec bede mial ceny jak najbardziej obowiazujace.

wiec tak oto chyba sie sprawa rozwiaze poza tym dostane do reki kase za zniszczone ciuchy motocyklowe :icon_mrgreen: wiec na piwo bede mial heheh

 

jest tylko jeden straszny bol moto do serwisu powedruje dopiero w przyszly poniedzialem :icon_mrgreen: tak wiec krew mi sie bedzie gotowac jeszcze przynajmniej przez dwa trzy tygodnie ze nei moge jezdzic :icon_mrgreen:

 

ale coz

 

ok dzieki za wskazowki

pozdro i szerokiej drogi

Rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich informuje ze w najblizszy czwartek - jutro i za tydzien nie ma spotkan w Fordonie - to pewnie przez ten przedswiateczny szał.

Zapraszam wszystkich na swieconke dla motocyklistow 7.04 o 14 tez do Fordonu.

Pozdrawiam

To ta Święconka w końcu na którą na 14-ta czy na 13-tą?

GPZ500S->XJ550->GSX600F->ZZR1100->GSF600N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich na swieconke dla motocyklistow 7.04 o 14 tez do Fordonu.

 

 

Na 13 !

O innej godzinie jak dotad nie slyszalem

 

 

hehehe rozdwojenie jazni :) ??? czy zmiana czasu nie byla pierw uwzgledniona??

 

pozdr

Edytowane przez Ruleś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...