Skocz do zawartości

Kombinezony skórzane - prośba o opinie, porady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Jest to kolejny temat o kombinezonach na motocykl, ale przejrzałem wszystkie poprzednie i nie wiem jeszcze kilku rzeczy ktore mnie nurtuja.

 

Chce kupic kombi do ok. 2000zł, nie musi być to jakiś wypas na tor, raczej kierowałbym się w stronę wygody przy dłuższych trasach. Byłem w Warszawie na Mariensztacie, w Rapidzie, w Honda Plaza, w salonie Suzuki, troszke pomierzylem ale nadal nie znalazlem kombi dla siebie.

 

Na Allegro wynalazlem sobie fajne kombi Dainese M4 ( link ). Co prawda rozmiar nie mój ale może uda się gdzieś zamówić po atrakcyjnej cenie L`ke. Czy ktoś w takim jeździł? Ma jakieś opinie na jego temat?

 

A moze dozbierac jeszcze i kupic cos w tym stylu : Alpinestars Stage?

 

Chcialbym kombinezon czarny ( najlepiej jednolicie czarny ), 2-częściowy, wygodny w miare możliwości i solidny. Gdzie mam sie jeszcze wybrać w Wawie ( Boldor, gdzie jeszcze? ) ? Gdzie w ogole moge w stolicy przymierzyc sobie kombinezony Dainese ( np. ten M4 )?

 

Aha, no i jeszcze jedno pytanie. Wszedzie czytam ze kombi powinno byc obcisle, dopasowane. W Honda Plaza mierzylem sobie kombi Berik`a - wszystko fajnie, tylko kiedy mocno sie wyprostuje kombi jest "za krótkie", ciągnie mnie troche w dół - to się zniweluje po pewnym czasie? Czy po prostu musze szukać większych rozmiarów?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem dainese ale typowo dukatowy- wiec nie mozna porownywac. W Stage przejezdzilem w zeszlym sezonie z 1000km i bylem bardzo zadowolony, dobre nawiewy, nie podwiewa na plecach i nie wieje pod szyja przy dzidowaniu. Obecnie chce go sprzedac, bo cholerka zmienily mi sie gabaryty i nie wlaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ja je czytam na bierząco, przeszukałem także chyba wszystkie wstecz - i odpowiedzi na pytania w pierwszym poście nie znalazłem.. Np. gdzie w Warszawie, oprocz sklepow ktore odwiedzilem i wymienilem, moge sie jeszcze wybrac zeby przymierzyc kombinezony, albo tez czy kombinezon skorzany w miare jak sie układa i dopasowuje, delikatnie "rozciąga się" też wzdłuż ( przykład Berik`a który opisałem ). Nie chciałem też podłączać się pod inny temat, bo pytan mam sporo i uznalem ze to kwalifikuje sie na nowy wątek.

 

Peace :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Honda Plaza mierzylem sobie kombi Berik`a - wszystko fajnie, tylko kiedy mocno sie wyprostuje kombi jest "za krótkie", ciągnie mnie troche w dół - to się zniweluje po pewnym czasie?

to chyba rozmiar za małe ;) jak miezyłes w salonie to trzeba było usiasc w nim na sportowe moto i zobaczyc jak podczas siedenia na moto czy rekawy sie za krutkie nie robia itp.Kombi nie mozesz miec za ciasne jak stoisz bo na moto jeszcze bardziej sie opnie nie mówiac jak bedziesz chcial na jesien włozyc cos pod niego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, moglem siasc na motocykl... :P Ale problem nie polegal na tym ze bylo za ciasne - bylo wlasnie bardzo dobre, wygodne, zmiescilbym spokojnie pod spod cienka bluze + kalesony, problem polegal jedynie na tym ze bylo jakby za krotkie, kiedy mocno sie wyprostowałem kurtka napinała się a suwak przy spodniach krzyczał ostatkiem sił ;) Rozmiar wiekszy natomiast byl duzo za duzy, na tylku worek na conajmniej dwa piwka... Ale skoro tak to prawdopodobnie wina konkretnego modelu, poszukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez celuje w czarne kombi :P

Tak sie sklada ze mierzylem M4 i nie wzialem tylko dlatego ze nie bylo roazmiaru...sam kombinezon swietny w kazdym calu i doceniany jest bardzo na zachodzie...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze dozbierac jeszcze i kupic cos w tym stylu : Alpinestars Stage?

 

Chcialbym kombinezon czarny ( najlepiej jednolicie czarny )' date=' 2-częściowy[/quote']

 

 

Niepolecam na zywo ten kombinezon jest blyszczacy i nierewelacyjnie to wyglada :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepolecam na zywo ten kombinezon jest blyszczacy i nierewelacyjnie to wyglada :roll:

 

8O A moze po prostu osoba potraktowala go duza dawka srodkow konserwujacych i dalo to taki efekt ; )? Bo na zdjeciach z oferty jacka998 wyglada bardzo przyzwoicie ( cholerka, szkoda ze nie caly czarny :P ).

 

Zainteresowal mnie jeszcze ten kombinezon : Vanucci Art VIII L.Kombi. Mial ktos stycznosc z tym konkretnym modelem? Da rade w samej kurtce tez smigac ( bo czytalem w innym temacie, ze M4 ma bardzo krotka kurtke )? Gdzie w stolicy moge przymierzyc kombinezony Vanucci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam interesowalem sie czarna kurtka STAGE Alpinestarsa i gdy ja zobaczylem na zywo to odrazu przeszla mi ochote... Blyszczala sie jak psu jaja i wygladalbym w niej jak w ramonezce.

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DAINESE i nie zamieniłbym go . Nawet jak by mi dopłacali.Teraz już nie potrzebuje goretex.

Skin mi wystarczy i nie latam przy temp. +25* :mrgreen: C

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już pytałem gościa o Dainese Mako http://www.allegro.pl/item87012747_kombine...mako_nowy_.html Niestety rozmiar 56 ma tylko w kolorze czarno-biało-srebrnym.Bardziej odpowiadałby mi z niebieskimi wstawkami.Musze to jeszcze przemyśleć :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redline - Mysle ze czarno-bialo-srebrny bardzo ladnie komponowalby sie z motocyklem, nie zastanawiaj sie bo to dobra okazja...

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...