Skocz do zawartości

PILNE! NRG, NEOS, SR?


EnduroMax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znajomy potrzebuje szybkiej odpowiedzi na pytanie który z wyżej wymienionych skuterów będzie lepszy dla kuriera

Musi miec niezłe osiągi, na tyle na ile sie da bezawaryjny, wygodny.

Chodzi o skutery z rocznika 1997!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tych 3 wybral bym Neosa . Typowy miejski skuter , do tego jesli bedzie uzywany jako kurier to jakis zgrabny kuferek na tył :P U mnie w miescie jedna dziewczyna takim jezdzi i jak narazie nie narzeka ;) Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NRG i SR to tzw. typowi sportowcy, natomiast NEOS to skuter miejski co nie oznacza że nie będzie szybki, jednak jeżeli to ma być rocznik 97' to ja bym brał SR, bo jest naprawde bardzo dużo części do tego skuterka (z odzysku), a z awaryjnością to wszystko nak naprawde zależy od użytkowania i najlepij kupić skuter który już miał robiony remont, bo jeżeli nie miał to będzie napewno następny wydatek(2T).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeżeli nie miał to będzie napewno następny wydatek(2T).

 

Dlaczego odrazu wydatek ? Silniki skuterowe sa bardzo zywotne w porownaniu do innych 50tek . Skutery cenionych marek moga nawet przejechac bez wiekrzego remontu do 20 000 km . (mowiac wiekrzy mam na mysli tlok , cylinder , lozyska ) chodziaz zalezy tez jak skuter byl wykorzystywany . Niech bierze Neosa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden skuter długo nie wytrzyma.

Zdziwiłbyś się... widziałem już kilka razy Gilery co miały po 40tys km i nie miały nic robione w silniku, a ich stan dalej był bdb.

 

Z 3 w/w pod uwagę wziąłbym tylko Nrg i Sr. Neos jak już ktoś powiedział nie jest chłodzony cieczą, więc na przebieg dzienny 200km odpada.

Nrg jest bardzo dobrym skuterem, przedewszsytkim jest duże i wygodne nawet dla 2 osób. Sr też mała nie jest, ma za to wg mnie lepszy wygląd niż Nrg. Oba te skutery są bardzo do siebie podobne pod względem osiągów, wymiarów, dostępności części więc wybór zależy tylko od gustu bądź okazji zakupu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się... widziałem już kilka razy Gilery co miały po 40tys km i nie miały nic robione w silniku' date=' a ich stan dalej był bdb. [/quote']

 

Zgadzam się, ale trzeba wziąć pod uwagę, że w mieście silniki mają krótszą żywotność, niż jak się jeździ skuterem w trasie

:!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neos jak już ktoś powiedział nie jest chłodzony cieczą' date=' więc na przebieg dzienny 200km odpada. [/quote']

 

 

Olej_MPK nie przsadzaj nie mieszkamy we włoszech gdzie temperatura przez "kilka miesięcy sięga prawie 40C", w naszych warunkach klimatycznych spokojnie można zrobic dzinnie te 200km (rzecz jasna że nie codzinnie ale nawet co 2dni), a cały szkopuł tkwi w serwisowaniu skuterka.

Ja na sam dojazd i powrót do szkoły + to że troche się po mieście i poza pobujam wychodzi mi blisko 80-120km dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...