Skocz do zawartości

moto gaśnie [CZ 350]


nerlst
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Więc jest tak, odpalam moto, pracuje równo, ładnie, ale po minucie gaśnie prawy gar, a potem lewy. Najpierw myślałem, że jest to spowodowane silikonem w świecach, ale silikon byl tylko po 2 odpaleniach teraz juz nie ma go w świecach. Jak silnik chodził ktoś kto stał obok mówi, że widział iskre na baku po prawej stronie. Lewy gar mocniej kopci. Zapłon jest ustawiony dobrze, gaźnik... hmm ustawia się go jak silnik jest ciepły, troche ustawiłem i jak pisałem moto po odpaleniu chodzi ładnie równo. Dodam jeszcze, że jak juz zgaśnie to za cholere nie można moto odpalić nawet z popychu :buttrock: . Sprawdzałem na 2 parach świec, NGK i Brisk i dzieje się tak samo. Są nowe cewki, nowe kondensatory, nowe przewody WN, nowe platynki, świece też są nowe, jak zamienie fajki(same fajki), to i tak jest to samo, więc one też nie są przyczyną. Może ktoś z was wie co jest nie tak?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że te świece są odpowiedniej ciepłoty. U mnie było podobnie bo jeździłem na jakiś Isolatorach . Po tym jak kupiłem Iskry F100 czyli takie jak masz w serwisówse problem przeszedł jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie nie zgodzić się. W mojej opinii większość kolesi, którzy sprzedają w tych sklepach w ogóle nie znają się na motocylach. Przykład tych moich świec. Koleś się zarzekał, że będą dobre, a jak przyszło co do czego to elektrody na świecach prawie mi się zespawały po przejechaniu ok. 10 km. A kupowałem w jednym ze starszych sklepów w Wa-wie, ktory sprzedaje części do demoludów odkąd pamiętam. Z moich doświadczeń wynika, iż najlepiej trzymać się części polecanych przez serwisówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ok. niech będzie świece są dobre. Ale coś mi się nie podoba ta iskra na baku. Co myślisz o tym?

 

Poza tym słyszałem kiedyś (chyba nawet na tym forum), że jak masz źle zamocowane kondesatory (czyt. za blisko kartera), to się nagrzewają, a to wpływa na ich pracę.

 

U mnie kondesatory są tak zamontowane, że można je spokojnie przesuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, okazało się, że fajka mimo, że nowa coś świrowała jak sie nagrzała... nie wiem czemu ten drugi gar też gasł, ale teraz nie gaśnie. Nie wytrzymałem i cały dzień jeździłem dzisiaj :P cholernie zmarzłem, ale humorek mam super. Korek już dawno "stiuningowałem" wiertarką ;)

Aha i naprawde próbowałem wszystkiego!! Skąd miałem wiedzieć, że nowa fajka jest dupnięta. :?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie pisałeś, że coś nowego nie koniecznie jest dobre... ale oki nie ważne... Fajka, że tak powiem "fabrycznie była zepsuta" wymienił mi na inną, ale taką samą(ten sam model) i jest oki. Anioł po tej wpadce ze świecami Isolator widze, że masz jakies uprzedzenia do sprzedawców w sklepach moto ;) Nie mówie, że nia masz racji, bo rzeczywiście są sklepy w których sprzedawca nie wie co sprzedaje, ale nie w każdym sklepie tak jest.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie! Odczytałeś mnie bez błędnie :P . Ale jednego mnie to nauczyło, by nie kupować chłamu i nie wierzyć w wszystko co napiszą i powiedzą (a to po przejściach, ze stożkowym filterem powietrza ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...