Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Japonia..fakt duzo czesci..duzy wybór..z tym sie zgodze :crossy: Nic nie brzmi jednak tak ladnie jak ducat :lalag: Skoro wybralem ducata to jestem przygotowany na wyzsze ceny napraw..i owych podzespołów...lecz pozniejszy usmiech na przejazdzce rekompensuje wszelkie wydatki :lalag: Z tego co czytalem o awaryjności włoszczyzn...to jest tylko mit...

 

Bardzo sie ciesze że tak myślisz i nawet odważyłeś się tym napisać. Nie wiem jak biegle władasz j.angielskim ale podsyłam Ci parę linków. Poszukaj może coś znajdziesz. Wiesz tak naprawdę to motocykle DUCATI, są czymś o czym trudno pisać i je tak po prostu analizować. Bo jak można zrozumieć ludzi z wieloletnim doświadczeniem motocyklowym, którzy kupują motocykl z bardzo niewygodnym siedzeniem, w którym lusterka prawie cały czas wibrują, a gdy przestają to i tak w nich mało widać. Na dodatek przy niższych obrotach silnik potrafi szarpać jak wciekły pies :icon_biggrin:

A bańkach powietrza w baku i innych dziwactwach Ducati już nie będę wspominał. Jednak takich ludzi jest bardzo dużo, masz świetną ksywkę i myślę że się nadasz :lalag:

A tutaj poszukaj o swoim motorku:

link 1?

albo tutaj

link 2

Może trochę pomogłem ?

 

Facet podchodzi do mnie na stacji paliwi mówi:

"Panie, coś panu strasznie w silniku stuka, wygląda to na poważniejszą awarię, chyba czas do serwisu podjechać"

Ja do niego: "Panie tak ma być to Ducati"

Później już w oddali słyszę jak gościu mówi do żony "Kochanie, widzisz tego na motocyklu ? to chyba jakiś wariat"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć Młodzieży (PZW) - ja jako pierwsze Ducati miałem Monsterka 620ie i nie uważam, żeby był za mały (może dlatego, że sam mam całe 170 cm (bez kasku)) lub mało przydatny. Uważam, że na miejską jazdę lub nawet wypady w pojedynkę w nie za dalekie trasy - nie ma lepszego wyboru. Jeśli chodzi Ci tylko o ten parametr to polecam Monsterka. Jest bardzo zwinny (mimo 60 KM) i niesamowicie lekko się powadzi. Jeśli jednak chcesz coś mocniejszego to polecam większego Monsterka 800 lub 900/1000 (jest tak samo zwinny) lub 750/800 SS (większy brat pokazywanego przez Ciebie 620 SS) a może coś do turystyki - np ST2/3. Jednak STki to zupełnie inna śpiewka - już inna geometria do prowadzenia.

Pozdr

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Nietyporozrzadowce.

Ma ktos moze 'wejscia' na lancuchy w konkurencyjnych cenach? Musze zaczac sie rozgladac za jakims.

 

Sprzedam kpl. Pilotow Power...chyba sprzed trzech lat 120/190 z mojej Duki, sa w niezlym stanie,nie klejone itp.;cena 700zl. Ew. pytania poprosze na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, sorry- nie dodalem tego. :eek:

:flesje: :crossy: :cool: :eek: :lalag: :flesje: :icon_razz: :(

a tak poważnie - ja do mojego poprzedniego Monsterka znalazłem kontakt na Allegro (gościu spod W-wy) który miał b.dobre ceny na DID'a i Sunstary - postaram poszukać jutro namiaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:flesje: :crossy: :cool: :bigrazz: :lalag: :icon_razz: :icon_biggrin: :biggrin:

a tak poważnie - ja do mojego poprzedniego Monsterka znalazłem kontakt na Allegro (gościu spod W-wy) który miał b.dobre ceny na DID'a i Sunstary - postaram poszukać jutro namiaty

 

 

Zdaje sie, ze i do Niego napisalem dzisiaj, poczekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sie, ze i do Niego napisalem dzisiaj, poczekam na odp.

 

ja kupowałem od:

 

motopasja

Biuro Doradcze Jerzy Szumielewicz

al.Jana Pawła II 48

05-230 Kobyłka

tel: 609-450-084

tel: 691-381-933

tel: (22)786-40-26

 

w zeszłym roku zaproponowali dobre ceny (tylko trzeba zwrócić uwagę na zapinkę - czyli zakuwkę)

Edytowane przez Muminek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem od:

 

motopasja

Biuro Doradcze Jerzy Szumielewicz

al.Jana Pawła II 48

05-230 Kobyłka

tel: 609-450-084

tel: 691-381-933

tel: (22)786-40-26

 

w zeszłym roku zaproponowali dobre ceny (tylko trzeba zwrócić uwagę na zapinkę - czyli zakuwkę)

 

 

 

Ok, zobacze. Zadnych zapinek...brrr bo spadaja na autostradzie podczas jazdy na Desmomeeting do Bialokosza ;-]. Jedynie zakuwki ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzac i Muminek dziekuje za cenne rady :P :(

Co do motocykla to napewno bedzie sluzyl mi on do jazdy po miescie(dojazdy do pracy i z pracy oraz przejazdzki dla czystej przyjemnosci...jak i blizsze oraz dalsze wypady poza miasto)...dlatego zainteresowalem sie modelem Sport 620 SS(gdyby ktoś z was nim jezdzil to bardzo chetnie poczytam jak sie sprawuje,chyba ze wiekszego brata ktos dosiada to rowniez prosze o informacje) .

Dziekuje za linki...angielski znam dobrze...dogadac i przeczytac dam rade :(

"Pamięć i szacunek dla tych którzy odeszli nagle,pozostawiając nam jedynie wspomnienia.Dla wszystkich tych którzy pomogli mi w życiu a już nigdy im nie podziękuje.Dla tych którzy odeszli tragicznie,mając przed sobą całe życie...na zawsze w pamięci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzac i Muminek dziękuję za cenne rady :) :)

 

Aczkolwiek sam mam więcej pytań niż odpowiedzi jeżeli chodzi o Ducati, to cieszę sie ze mogłem coś doradzić :D

Właśnie czytam o wymianie łańcucha (nie zimowego :biggrin: ) i jest napisane " weź do reki the chain adjuster tool" . Narzędzie to tylko na stronie www obejrzałem. Macie takie coś ?

narzędzie 1

narzędzie 2

Albo tu w zestawie

Gdzie to można kupić ?

Pozdrawiam

Edytowane przez balzac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzac i Muminek dziekuje za cenne rady :) :)

Co do motocykla to napewno bedzie sluzyl mi on do jazdy po miescie(dojazdy do pracy i z pracy oraz przejazdzki dla czystej przyjemnosci...jak i blizsze oraz dalsze wypady poza miasto)...dlatego zainteresowalem sie modelem Sport 620 SS(gdyby ktoś z was nim jezdzil to bardzo chetnie poczytam jak sie sprawuje,chyba ze wiekszego brata ktos dosiada to rowniez prosze o informacje) .

Dziekuje za linki...angielski znam dobrze...dogadac i przeczytac dam rade :biggrin:

 

Witam,

 

Ja posiadam starszego brata.

A dokladniej :

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/duc...50ssie%2001.htm

Tylko ze czerwony.

Rasowe DUCATI, drży, szarpie i meczy nadgarstk Ale, jesli pogoda pozwala, to po Wawie jezdze nim a nie samochodem. Poczatkujacy musi mu chwile poswiecic zeby go wyczuc. Moja kobieta (swiezo upieczona motocyklistka) potrzebowala ok 45 min :D )

Warto sie wybrac na dluzsza przejazdzke przed zakupem. Ja tego nie zrobilem i sie okazalo ze kupilem egzemplaz ktory cierpial na wyciek oleju z tylnego cylindra (ponoc jest to dolegliwosc tego modelu)

Ale jak sie z tym uporalem, to nie robie przy moto nic oprocz czynnosci eksploatacyjnych (plyny, olej itd..)

To tak z grubsza,

 

Pozdro wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...