Skocz do zawartości

przód od Yamaha XJ 600 Diversion do XJ 600 N ????


Sloma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem XJ 600 z 94r w wersji N z uszkodzonym przodem. Do wymiany jest całe przednie zawieszenie i chyba wraz z półkami. I tu mam pytanie: Z racji tego że części do wersji N to rzadkość chcę wstawić teleskopy od Diversion. Teleskopy będą pasować, natomiast problem pojawia się przy półkach. Ponieważ mocowanie zegarów i lampy jest inne nie wiem czy półki będą pasować. Proszę o Wasze zdanie.

 

Nie wiem też czy półki w ogóle wymagają wymiany. Moto jest po bocznej czołówce i teraz przymierzając rurę według otworu dolnej półki rura mija się z górnym otworem około 0,5 - 1 cm. Może zaryzykować i wcisnąć? ale boję się o bezpieczeństwo podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze sprawdź czy główka nie dostała. Mocowanie zegarów i lampy to nie problem - zawsze można ładnie i estetycznie dorobić. Jeśli już wymieniasz to wymień też łożysko główki. Inna sprawa jak się te półki mijają - spróbuj poluzować śrubę na główce i ustawić półki względem siebie(jeśli jest przesunięcie o jakiś kąt - mierząc z główki), ale jeśli jest przesunięcie boczne to może być albo krzywo główka, albo półki walnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, nie wyjaśniłem z której strony jest to przesunięcie. Prosto mowiąc przesunięcie to jest patrząc z boku motocykla. Podczas wypadku lagi wygieły sie tuż pod dolna półką tak więc jest ryzyko że półka też sie wygieła. Główka ramy myslę ze jest dobra ;-)

 

Nie wiem tylko jakie są róznice pomiedzy półkami od Diversion a N. Mocowanie zegarów, stacyjki i lampy jest inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... nie miałem do czynienia z XJ-otą, ale mocowanie to najmniejszy z problemów - zawsze można dorobić tak żeby było dobrze i estetycznie.

Musisz rozebrać całe przednie zawieszenie łącznie z półkami - jeśli masz jak to porównaj z inną XJ lub jeśli masz już te czesci do N to z nimi porównaj. Jak możesz to pedeśli jakieś fotki to będę mógł coś więcej poradzić. Tak czy tak rozbierz i zobacz stan półek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś xj600S przerabiałem na N-ke górna półka w N-ce jest inna w trzech miejscach mocowanie zegarów , mocowanie stacyjki , mocowanie kierownicy w Nce jest troche wyżej .

 

może wymień wszystko oprócz górnej półki

 

jak nie poczekaj na moto bazar

 

mam górną półke ale od Ski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hmmm, może jednak coś wymyśle i dorobić się uda, doczytałem jednak na górze ze teleskopy są inne? Moje teleskopy są ok tylko półka pękła, mam nadzieje że półka od diversion bedzie pasowała do teleskopów? A Sloma jeżeli masz namiary na częsci do N podaj prosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...