Skocz do zawartości

lusterka


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jaką mam gwarancje że np. kupie lusterka na aukcji w internecie a przyeślą mi rozbite kto za to ponosi odpowiedzialność i kto by mi wruciłby pieniądze ?? Cool

 

Odpowiedzialność ponosi sprzedający, bo jak jest uczciwy to zwróci ci kase, no ale może powiedzieć że to podczas transporu się coś uszkodziło. To ty ryzykujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem gosciowi lusterka na allegro, wysłałem, odpisał mi że jedno jest rozbite. Moja wina- nie wysłałem ich paczką z napisem Ostrożnie Szkło (płaci sie za wysyłkę ciut więcej) tylko wysłałem zwykłą. Zarządałem żeby zrobił fotkę lusterek i mi wysłał. Po stwierdzeniu że facet nie ściemnia, zwróciłem mu kasę. Dogadaj się ze sprzedającym, za wysyłke dolicz te 2zł więcej i niech Ci wyśle z nalepką Ostrożnie Szkło. Taką paczkę należy przy odbiorze sprawdzić w obecności pracownika poczty i jesli jest uszkodzona- wtedy straty pokrywa Poczta Polska.

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest na to sposób - ktoś o tym wspominał - otwieranie paczki na poczcie w obecności pracownika... to chyba wiąże się z płatnością przy odbiorze /za pobraniem/ i jak trafisz kichę /tzn zamiast lusterek jest kamień/ to oddają Ci kasę, którą przed chwilą wpłaciłeś za paczkę ... najlepiej zapytaj na poczcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilak sposobow na zmniejszenie ryzyka:

 

1) Kupno od pwnego sprzedawcy z jaknajkorzystniejsza proporcja komentarzy

 

2) Paczka ubezpieczona

 

3) Płatnosc allegro- wplacasz kase na konto allegro, sprzedjacy wie ze kaska jest wysyla Ci, jesli wszystko jest ok piszesz ze do allegro ze dotarło i dopiero oddaja sprzedajacemu pieniadze, w przeciwnym razie pieniadze wracaja na twoje kont

 

4)Jesli to mozliwe szukaj ofert z twojego miasta, bedziesz mogł odebrac osobiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Szafir i R.Y.B.A. mylicie pojecia. Co innego jest paczka za pobraniem, co innego paczka zwykła, priorytetowa, ubezpieczona. Nie chce mi się cytować zasad pocztowych wysyłek, wiecie że coś grają, lecz nie wiecie w którym kościele. Proponuję wleźć na stronę netową Poczty Polskiej i se poczytać. To nie boli. Myślę, że w opisie mojej aukcji z lusterkami, dałem jasną odpowiedź, ale zawsze przeciez są mądrzejsi...

 

P.S. A w kwestii kupowania pod względem ilości komentarzy, to też nie jest to żadna reguła. Super sprzedawcy nawet, co mają po kilka tysięcy pozytywów, olewaja jeden negatyw, bo co im to szkodzi... Wiem conieco o Allegro, co nie zmienia faktu, że kupę rzeczy tam kupuję, jak również sprzedaję....

Gryf MC Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...