Skocz do zawartości

simson s51 5tuning na


gurufarmi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P.S gdzie wrzucić fotki??

Moze na bikepics? 8O

 

Ja nadal nie wiem skad te 12km. Co lozyska Ci mocy dodaly? Simmeringi? Stozek? CZy kmoze zebatka? :mrgreen:

Sam gaznik+ 2 kanalowy cylinder raczej nie zwiekszy 3 krotnie mocy

 

EDIT: Ja poprosze jeszcze foto gaznika zamontowanego!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś ktoś ci chyba nadepnął na odcisk co sie czepiłeś do mnie że jestm jakiś lusmar czy ci i o predkości maksymalnej nic niemwiłem wiec sie odwal i wrzuć na luz foteczki bedą jutro z rańca bo teraz mam swoje miałe zajęcie o tej porze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu zauważyłem pewna prawidłowość. Każdy tjuninkofiec simsona który wyskoczy że jego sim ma 9 koni albo i więcej, po zapytaniu co takiego zrobili bezradnie zakrywają sie stroną RZT. Bo tam są części któe powodują taki wzrost. No i ch*j z tego. A co te ich simki mają z rzt wspólnego ?! Niepotrafią nawet wytłumaczyć co takiego robili przy silniku i utrudnień przy przeróbkach. A zawsze sie okazuje że mają ten gówniany 60ccm z allegro, pseudosportowy tłumik i stożek... Zaczyna mnie to przechwalanie sie wku**ać ...

Jestem w stanie uzyskać z Silnika Simsona 6KM w domowym zaciszu na jeszcze 2 oknach przelotowych ssącym i wydechowym...Wiecej jest ciezko a prawie niemozliwe na standardowych czesciach i 2 plukach...

No wiec po zalozeniu cylindra z poszerzonymi kanałami(Wiekszymi niz u gutka w TRZ) Uzyskalem wiele wieksze obroty..(na zaplonie elektronicznym pali sie modul) ale u mnie jest zwykly...Zcielem Tlok(ale nie od dolu 8) ) scielem jego plasz po skosie aby z plaszcza utworzyl sie trapez i tlok w pelni mogl otworzyc rozszerzone kanaly...Teraz zostala kwestia pirscieni na temat fazowania..Fazowac czy nie...No wiec sfazowalem dolny a gorny zostawilem w spokoju(To byl Blad te pierscienie to gowno i scierają sie bardzo szybko)wiec powrot do standardu...

Naped-Kosz S51

przelozenie na kolo zebatka 15-14 zebowa..

wydech-Standard dobze wypalony i dobze uszczelniony...

Wał-S70,Korki,zebrany matereial na czopach..

Lozyska-C3 wal..Skrzynia c 3 walek sprzeglo-C4 teflon

gaznik-Suzuki Ts..16mm..dysza 78(dla porownwania Mtx80 ma dysze 82)

pOzatym Simson byl pozbawiony tego co zbedne...kierunki cala..bagazniki duperele..

Widac ze mialem duzo bardziej rozwiniete modyfikacje..i powtazam..predkosc jaką uzyskalem na Max to

ZEBATKA 15-76 KMh

I ZEBATKA 16-82KMH naprawde aby uzyskac 100kmh trzeba miec bardzo zmodyfikowany silnik...A przynajmniej 5 plukowy culinder i reszta to co u mnie pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie niemoge sprawdzić jego v-maxa bo sie moduł przepala albo coś sie przegrzewa i pali iskre dlatego mam zamiar od nikiego kupić moduł od derbi

 

[ Dopisane: 18-01-2006, 12:20 ]

Po fotki zgłaszać sie na gadulca bo niechce mi sie ich wrzucać na neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ak zmierzyłes 82km/h. Jestem w stanie powiedzieć prędkośc z dokładnością do 5km/h....

 

Pozatym wywal przerywacz pokombinuj zzapłonem jakims innym. Dzięki dobremu zapłonowi można uzyskać 30% mocy wiecej;)

No to ty sobie mozesz sprawdzic z dokladnoscią do 5kmh a ja do 1kmh 8) Bo jechal kolo mnie Raval na yamaha tzr 8) A ona ma liczik cieplokrystaliczny z dokladnoscią do 1kmh Wystarczy ?? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ona ma liczik cieplokrystaliczny

A nie ciekłokrystaliczny? :(

 

Wlasnie sie dowiedzialem ze zdjec gaznika nie bedzie bo jest w regeneracji ;) . Straszna szkoda bo bylem ciekaw jak wyglada simson z 21mm gazniczkiem...

 

http://www.bikepics.com/pictures/503754/

Faktycznie swietnie widac napis RZT POWER. Zwracam honor :lol:

 

Kolega sie obrazil jak mu powiedzialem ze kciuk sie miesci tak samo w seryjne pluki, zablokowal mnie i stwierdzil "chyba ch*j ci wchodzi bo masz małego" ;) . To mnie utwierdziło w przekonaniu iz jego simson dysponuje mocą CONAJMNIEJ 12 koni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj koleś próbowałeś mnie zdenerwować i ci sie udało dlatego nieprowadziłem z tobą dalszej rozmowy a teraz macie fotki napisu power i RZT tutaj

 

http://www.bikepics.com/members/gutek/

 

a zdjęcia cylindra są słabej jakości bo są robione telem i z bardzo bliska i wiadomo jak to wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisz te fotki na kompie otwórz i zmniejsz okno bedzie wieksza rozdzielczość chyba że niemasz windowsa XP to musisz jakoś inaczej np microsoft photo editor

 

słuchaj kanały są może małe ale mają zupełnie inne rozmieszczenie one są odlewane a nie przerabiane tłok jest krótszy o 5 mm od zwykłego pseudo 60cc nie płaszcze tłoka ale od sworznia w góre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enduroguy cicho:D Cieklo cieklo posralo mi sie:DTaaak Mam jedno zdanie..Moderatozy chyba śpią bo ten temat powinien byc zamkniety...w pizdu moge smialo dopowiedziec :| Ja wiem i wy wiecie ze nie wiecie w 100% co to za cylinder jak wygląda i te spray;]zostawmy to w tajemnicy :( Przyjdzie sezon kolega mi obiecal film jak pali laka z 2 biegu i wszystko bedzie jasne;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisz te fotki na kompie otwórz i zmniejsz okno bedzie wieksza rozdzielczość chyba że niemasz windowsa XP to musisz jakoś inaczej np microsoft photo editor

czlowieku zrozum ze tam i tak nic nie widac! Ty masz bujna wyobraznie to moze cos tam widzisz ale ja nie...

 

Co do okien to na zdjeciu sa takie same jak w seryjnej 50cm3. I to ma miec 12km? Chyba snisz! Kupiles cylinder z AGmot'u (na nich tez pisze RZT) i Ci sie wydaje ze masz super tuning :roll:

 

Enduroguy cicho:D Cieklo cieklo posralo mi sie:D

Nastepnym razem sie poprawie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...