Skocz do zawartości

REJESTRACJA - kolejny temat - prosze o porade


AdamsDH
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

podepnij się teraz pod wyszukiwarkę :D

innymi słowy: odpowiedź znajdziesz w archiwalnych postach. w skrócie wygląda to tak, że obowiązku rejestracji nie masz. natomiast musisz mieć w terminie opłacone podatki

jsz

 

Rozumiem że masz Zielony kolorek czyli jestes Moderatorem.Jakbyś się troszkę wysilił to bys wiedzial że na ten temat nie ma nic konkretnego. :icon_rolleyes: Zaznaczam odrazu że czytalem wszystkie o sprowadzaniu moto z niemiec.

Innymi słowy:w archiwalnych postach nie ma nic konkret akurat na ten temat.

Dzięki i tak za skrótowe podejście .

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytałem tego caałego topicu i odnosników w nim ale

Kupowanie w ten sposób od handlarza a w papierach bezposrednio od niemca jest nielegalne! chodzi o to aby handlarz uniknął opłat, urzad skarbowy lepiej zeby sie o tym nie dowiedział .

 

zreszta jak kupisz i sie okaze ze to jest złom to nie bedziesz miał podstawy prawnej zeby rzadac zwrotu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba mieć gdy się kupuje motocykl od polaka który wcześniej sprowadził go z Niemiec. Polakt ten nie prowadzi żadnego handlu, jest po prostu prywatną osobą.

Rozumiem że on daje nam brief, umowę którą "spisał z niemcem" a my z nim piszemy umowę kupna sprzedaży ?? Co jeszcze trzeba załatwic ?

 

Wariantu że on daje nam papiery i sami piszemy sobie umowę z niem dem nie dopuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w skrócie wygląda to tak, że obowiązku rejestracji nie masz. natomiast musisz mieć w terminie opłacone podatki

jsz

 

No i w tym wypadku tez pomyłka . Nie trzeba odrazu robić opłat.Byłem w U.S. i dowiedziałem się że mogę Vat 24 opłacic nawet za rok ponieważ- cyt:"przy 1 rejestracji pojazdu sprowadzonego z U.E. nie ma znaczenia kiedy umowa była spisana".Terminy opłat są natomiast na pojazdy kupione w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...