Skocz do zawartości

Luz na tarcza pływającej


SzymonKa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu zakupiłem motocykl Suzuki GS500E z 94 roku i mam pytanie odnisnie tarczy plywajacej. Otoz gdy ogladalem suzi przed zakupem, zauwazylem ze przednia tarcza plywajaca ma dosc duze luzy. Wiem ze tarcza tego typu moze miec luzy rzedy micrometrow a ta ma z 1mm. Motocykl mimo to kupilem i zastanawaim sie czy jazda takim motocyklem jest bezpieczna, jak dlugo ona jeszcze bedzie sprawnie dzialac i czy moze powinienem ja odrazu wymienic na nowa. Motocykl hamuje dobrze ale wciaz martwi mnie kwestia bezpieczenstwa. Wolalbym uniknac jakies niespodzianki ostra hamujac przed jakims katamranem.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micrometr to jest jednostka dlugosci mi nieznana, ale jezeli masz watpliwosci co do luzu na tarczy to udaj sie do autoryzowanego warstatu Suzuki i im zadaj pytanie - trudno udzielac odpowiedzi na taki temat jak sie tego nie widzi.

Normalnie plywajaca tarcza docisnieta jest sprezynami i "na oko" nie wykazuje zadnego luzu - moze w twoim przypadku sprezyny sa zuzyte i dlatego widzisz jakies luzy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokladnie o ktorych sprezynach mowisz. Mam tez bardzo male doswiadczenie z motocyklami (a jedynie duzy zapal;)). Jak dla mnie tarcza plywajaca wymontowana z motocykla i trzymana w rekach sklada sie w ogolnosci z trzech elementow: tarczy zewnetrznej, "tarczy" wewnetrznej i z kilku tulejek pomiedzy tymi dwoma. I teraz u mnie problem polega na tym ze luz pojawil sie miedzy tarcza zewnetrzna a wewnetrzna.

Podejrzewam jednak ze faktycznie nie ma sie co zastanawiac i wizyta w serwisie jest nie unikniona:/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...