Skocz do zawartości

Czesc moj pierwszy post tutaj: Rura Wydechowa


Dyfuzor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to z dwubiegowym ogarem bylo do mnie to masz ładnie nakręcone pod deklem 8)Sportowy tlumik od s51 jest calkiem inaczej zbodowany 8) osobno masz puszkę rozprezną a osobno koncowke tlumiącą;]Wiec etap plukania zachodzi w pierszej czesci, wiec drugą sobie mozesz przerabiac;]A w oryginalnym tlumiku obie te czesci są polączone rozprezone spaliny od razu trafiają na tlumik 8) po 2 w cr czy yz jak dalej chcesz to drązyć, są membrany ktore nie puszczą mieszanki dalej wiec spalanie ci nie wzrosnie tak jak w s51 ktory takich nie posiada;]Jezeli masz cylinder 60cmm to wyciąg po prostu dlawik z konca tlumika albo w sportowym zmodyfikuj koncowke ;]Jednak zapomnij o tym ze ci bedzie mniej palił :-D :-D

 

[ Dopisane: 30-11-2005, 13:21 ]

Apropos ;]Oryginalnie kolanko w s51 powinno byc wsunięte w tlumik na 2 cm tak zaleca producent ;]POczytajcie na necie Co mowią rozni ludzie o tych ktorzy bebeszą tlumiki w 2T szczegolnie w simkach :mrgreen: :mrgreen: Mialem ten sportowy tlumik i to nawt ten niklowany z czarną koncowką :mrgreen: Fajny dzwięk i nic pozatym 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem taki wydech i trzeba bylo go przerobic bo si edo niczego nie nadawał. W komoprze rozpręznej sa 2 przegrody, a ta niby przelotowa koncówka to pusta puszka ze zwykła rurką wpuszczoną do połowy.

Zeby ten tłumik dawał jakieś efekty to trzeba wywalic wszytko ze srodką. w końcóce zrobić nowe denko i założyc rurke siatkową a na wierzch dac wate szklaną. rurka powinna miec od 18 do 20 mm przelotu do tego taki sam porzelto powinna miec rurka miedzy dyfuzorem a końcówką. roboty troche jest ale efekt po tym jest odczuwalny a i głos jak na simka to piękny i wcale nie jest głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEn ,,Niby" sportowy tlumik??;] w puszcze 2 przegrody w 1 są 4 duze dziury w drugiej dookola 8) zakancza sie cienkim krucem i jest koncowka tlumiąca;]W tlumiacej jest taki wklad jak w seryjnym tylko cieszy(ale ile dziur to nie wiem :P ) Jezeli chodzi o leovicie S to puszka rozprezna jest pusta 8) W koncowce tlumiącej Wata tlumiąca 8) Jest owinieta wokul podziurawionej rurki koncem rurki jest juz wylot na zewnątrz ;]pzdr

 

[ Dopisane: 30-11-2005, 16:45 ]

Ten sportowy tlumik nic nie daje jako kupiony 8) Na początku myslalem ze masz cylinder 50cmm dlatego napisalem zebys nie bebeszyl go;]Ale jak masz 60cmm to wyciąg obie przegrody z puchy wtedy bedzie lepiej :D Pzdr Polecam jeszcze zabawic sie z gaznikiem zeby mialo co wylatywac do tego tlumika :D I Kanalami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak masz 60cmm to wyciąg obie przegrody z puchy wtedy bedzie lepiej Very Happy

 

Jak wytniesz te przegrody i nic nie zrobisz z koncówką to bedzie Ci esłychac na całym osiedlu a jazda po 10 minutach stanie sie meczoca dla uszu.

przecież te 2 przegrody to jedyny wyciszacz w tym wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zastosowac wate tlumiącą (szklana moze byc) i rurke siatkową Wink

 

Nie można tylko trzeba

 

Mala poprawka strzalek po 10 minutach jazdy po osiedlu jazde zakonczy nie bul uszu tylko policja Very Happy:Dhehe pozdro

Eeeeee tak szybko toby nie przyjechali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

) Jezeli chodzi o leovicie S to puszka rozprezna jest pusta  

Jak to w sportowym wydechu :P

 

Na początku myslalem ze masz cylinder 50cmm dlatego napisalem zebys nie bebeszyl go;]Ale jak masz 60cmm to wyciąg obie przegrody z puchy wtedy bedzie lepiej

A mozesz mi powiedziec czemu na 50cm3 to nic nie da a na 60cm3 da duzo? Suzuki TS50er tez nie ma membrany, a oproznienie dyfuzora pomaga :D

 

Ja kiedyś miałem taki wydech i trzeba bylo go przerobic bo si edo niczego nie nadawał. W komoprze rozpręznej sa 2 przegrody, a ta niby przelotowa koncówka to pusta puszka ze zwykła rurką wpuszczoną do połowy.  

Zeby ten tłumik dawał jakieś efekty to trzeba wywalic wszytko ze srodką. w końcóce zrobić nowe denko i założyc rurke siatkową a na wierzch dac wate szklaną. rurka powinna miec od 18 do 20 mm przelotu do tego taki sam porzelto powinna miec rurka miedzy dyfuzorem a końcówką. roboty troche jest ale efekt po tym jest odczuwalny a i głos jak na simka to piękny i wcale nie jest głośny.

Kurde Strzałek tu panowie srają pod siebie zeby wykombinowac jakis lepszy wydech do simsona, a Ty dopiero teraz zdradzasz ten sekret :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Oryginalny niemiecki i tylko dodatkowe 4 dziury w koncowie tlumiącej :P (bo mi dusilo go przy wysokich obrotach) Przynajmniej mnie mendy nie ganiają :D (staż miejska to co innego :D )heh przy dobze wyregulowanym simku z 60cmm mialem wrazenie ze mi go lekko dusi przy wysokich obrotach:DTo wziolem tak jak przy 5 plukowym cylindze trzeba zrobic 4 dodatkowe dziury we wkladzie tlumiącym :P I jest dobze:DGlosny wydech wcale nie oznacza ze silnik jest mocniejszy :( Tylko ze to moglo mi tez dusic przez te moje wieksze kanaly 8) 60 ma troche wieksze sprezanie i pod wiekszym cisnieniem wyzuca spaliny :D Ale tak czy owak te 100 zloty za ten sportowy tlumik to lepiej zalac sobie benzyny kupic fajki i pojechac do dziewczyny i zabrać ją na pizze :Dpozdrawiam

 

[ Dopisane: 30-11-2005, 20:04 ]

Na kartach dają skrucone tlumiki od mz 150 :idea: ciekawe jak by z takim patentem sie spisywalo ;) pzdr

 

[ Dopisane: 30-11-2005, 20:05 ]

Przepraszam za ,,skrucone" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Strzałek tu panowie srają pod siebie zeby wykombinowac jakis lepszy wydech do simsona' date=' a Ty dopiero teraz zdradzasz ten sekret Wink[/quote']

 

A tam żaden sekret, pOportu mam troche doświadczenia z tym to sie dziele. Po to jest 4um.

 

Ale tak czy owak te 100 zloty za ten sportowy tlumik to lepiej zalac sobie benzyny kupic fajki i pojechac do dziewczyny i zabrać ją na pizze

Ja zmaist fajek wolałbym piwko :split:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli:

1. Przepolowic dyfuzor i wyjac przegrody.

2.Rozciac koncowke

a)odciac od dyfuzora i rozciac koncowke ,czy

b)rozciac koncowke bez odetniecia od dyfuzora

 

3.W koncowke wlozyc rurke siatkowa i denko. (NIE WIEM CO TO RURKA SIATKOWA I DENKO)

4.Zespawac wszystko i przykrecic.

 

ok , teraz prosze o poprawki tych punktow. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...