Skocz do zawartości

Jaki skuter? (nie dla mnie:P)


Empire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak Gilera Runner :) Są jej rózne pojemnosci zaczynając od 50 do 250cm:)

do 200ccm :P

Najciekawsze by bylo 125 na motorower...Widzieliście takie?

No ba, pewnie, że są. Runner'y 125ccm od 50ccm oprócz silnika różni się tylko tym,że ma z tyłu 2 amortyzatory i przednie zawieszenie jest wyższe troche. Na Ebay'u pełno jest takich ofert Runner'ów zarejestrowanych na 50ccm a z silnikami od 125ccm lub 180ccm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie gdzieś Yamahe AEROX w tej cenie. Znajomy ma coś takiego i sobie bardzo chwali. W opinii fachowców z czasopism motoryzacjnych ten skuter uznawany jest za wzór trwałości i niezawodności. Wychodził też wersja europejska pod nazwą MBK i była dokładna kopia aeroxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerox mojego kumpla leci w granicach licznikowych 70 km/h. Jest nie przerabiany tj. ciężarki w napędzie i tłumik oryginalne, silnik nawet nie rozkręcany. Nigdy nie pytałem go o spalanie to Ci nie odpowiem.

105 km/h zdaje sie być wartościa mocno przesadzoną i raczej nie możliwą do osiągniecia dla silnika poniżej powiedzmy tych 12-15 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może znajdzie gdzieś Yamahe AEROX w tej cenie. Znajomy ma coś takiego i sobie bardzo chwali. W opinii fachowców z czasopism motoryzacjnych ten skuter uznawany jest za wzór trwałości i niezawodności. Wychodził też wersja europejska pod nazwą MBK i była dokładna kopia aeroxa.

Aerox też jest fajny tylko jest raczej jednoosobowy :)

Yamaha Aerox = Mbk Nitro

Silniki tez Yamahy?

Aerox'y mają silnik Yamahy, bo to Yamaha :P

Ktoś tam na Allegro napisał, że Aerox ma vmax 105km/h i spala 3l100km...(50ccm) To prawda?

Nowe Aerox'y bardzo zawyżają, nawet kiedyś w ŚM był test i tam mierzyli licznikową (105km/h) i potem GPS'em, to realna wyszła około 90km/h.

Spalanie zależy od jazdy, jak będziemy jechać jakąś trasą z prędkością około 30km/h to może nawet 3l nie spali, a jak mu odkręcimy te 80 - 90 to może dojść do 5l.

 

Mój Runner na trasie (nie oszczędzając go) pali około 3,5l, natomiast po mieście 5 - 5,5l (full maneta ;). Natomiast drugi 75ccm na 70km potrafi wziąć 8l i lepiej 8O , ale za to jest w nich bak 11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co więcej ccm dla gościa który komarem wali w garaż :?: :?: :?:

 

Świat Motocykli Nr 9/2005 - test Yamahy Aerox 50 race replica, czyli taka sama jak cywilna tylko malowanie na wzór maszyny Valentino Rossiego i z amortyzatorem gazowym.

- moc 2 kW, po oddławieniu 3,4 kW czyli 4,62 KM

- V max wersji zdławionej w teście 58 km/h

- pomimo zdławienia bardzo dobre przyspieszenie i reakcja na gaz

- moc silnika pozwala na "pokonywanie wszelkich wzniesień bez utraty predkości" - cytat autora

- rewelacyjne hamulce

- po odtłumieniu i tuningu silnika Aerox może rozwijać prędkości rzędu 100 km/h - chodzi chyba o te startujące w zawodach skuterów, a one maja podobno w granicach 15-20 KM /ze źródła Świata Motocykli/

 

Ogólnie skuter zbiera same pochwały w teście i wsród znanych mi skuterowców z mojego otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...