Skocz do zawartości

Pierwszy motocykl co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

poza tym zgodnie zprzepisami z tego co sie orientuje, to na motorowerze bez prawka mozna jezdzic do 45km/h. po przekroczeniu tej predkosci smerfy wymagać mogą od waści prawa jazdy odpowiedniej kategorii...

 

poza tym 50tka,nawet jesli poddana turningowi optycznemu zdradzac będzie swoją naturę dzwiękiem(nawet mało rozgarnięci się uśmiechną jak waść przejedziesz obok), szerokoscią kapci...i zuzyciem paliwa przy próbie dogoniena syna na czymkolwiek z seriiA1 :)

 

stanowczo nie ma się co przejmować egz na A. jak wrescie zdecydowałem sie toto zrobic to spotkałem tamże kobietę,po 50tce :>,więc lepiej późno niz wcale(tudzież nigddy nie jest zapóźno :twisted: ).

 

ale jakbyś się uparł na tę 50tkę to ZADNEGO WŁOCHA!!miałem aprilię af1 50 i to taka tandeta ze sorry :>... zawieszenie pode mną siadało(sukcesywnie zblizałem sie do asfaltu az tu po 600km kazde hamowanie konczylo sie zostawianiem plastiku na asfalcie :twisted: ).i to było PO tym jak zmieniłem szuczelniacze,wymieniłem płyn w amorach itd... po prostu szmelc miał sprężynę tylko w prawej bodajże ladze(oryginalnie - tylko w tej ladze był zawór do spuszczania oleju :> :> )...

 

wyzyłowana 50tka,zrobiona na 80(oczywiscie odblokowana) z przerobionymi gaźnikami, potrafi wylać nawet 9(!!)litrów na 100 :>.a 7 wsiorbie spokojnie jak się przyciśnie :>.no ale coosh - z pustego się nie naleje...skądś musi wziąć mocz na dotrzymanie kroku synkowi...a on i tak będzie musiał czekać...

 

 

nie ma się co bać prawka na A. oni(egzaminatorzy itd) zupełnie inaczej patrzą na dorosłych,powaznych ludzi . też nie robią ze zdaniem tego kiego cyrku jak z B... co prawda kasa moze byc argumentem,ale 50tki przeciez zaczynają się od 3k zł a za rpzywoitą trzeba zapłacić 5...więc ten tysiąc warto wrzucic w A i jezdzic szybciej niz te 45km/h ;):P...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie wyglądało jak mój stary na mojej NSR Mr. Green jak ją kupiłem to jeździł po znajomych i się chwalił

No mnie osobisie nie podoba sie 2 suwowy scigacz - bbzzzzz i 150 na liczniku

Ale cos za cos. w naszym wieku niczym lepszym legalnie nie pojezdzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to bedzie wygladalo jedzie pozadny czlowiek 100 km/h i takie bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz za nim

 

bedzie wyglądało jak mój stary na mojej NSR :mrgreen: jak ją kupiłem to jeździł po znajomych i się chwalił :-)

 

No patrz u mnie taksamo było :D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie wyglądało jak mój stary na mojej NSR Mr. Green jak ją kupiłem to jeździł po znajomych i się chwalił

No mnie osobisie nie podoba sie 2 suwowy scigacz - bbzzzzz i 150 na liczniku

Ale cos za cos. w naszym wieku niczym lepszym legalnie nie pojezdzisz

 

150 z 50tki? ja na maxa wyciągnąłem z 50/80 140 :> ale na tych laczach to strach...

 

a 2 sówowy scigacz to np hehe suzi rgv (bodajze) 250ccm, i 56KM :>...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mama ma 43 lata i jeżdzi na mojej yamaszcze sr 250. powiedziała ze takie facet na takim sprzęcia wygląda co najmniej smiesznie, o miejszych nie wspominając Smile

 

prosze brać przykład z mamy kolegi:P

 

plociarz--> na Twoim miejscu pomyślałbym o jakimś "czoperku" ok 250-500cm bo to jest fajna zabawka a nie wyglada jak rowerek ;) i mysle że odpowiednia do Twojego wieku( tu bez obrazy prosze) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadacie głupoty, za przeproszeniem :D

Jakby tak rozumować - to na skuterach powinny jeździć tylko dzieci. Jak ktoś ma motocykl, żeby nim dojeżdżać do pracy niedaleko - to musi mieć od razu trzymetrowego cruisera, bo na inym wygląda "niemęsko" :?: :!: a zawodnicy klasy "125" też wyglądają głupio?

Naprawdę śmiać mi się chce z takiej argumentacji. :-D Myślalem, że sprzęt się dobiera stosownie do potrzeb czy wygody - a nie, żeby wizualnie dobrze wypaść w oczach innych. Na pewno wygląd się liczy, ale żeby był najważniejszy? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wizualnie dobrze wypaść w oczach innych. Na pewno wygląd się liczy, ale żeby był najważniejszy?

 

 

dobrze kolega mówi ale...

 

ja doradzam patrząc z perspektywy czasu.....po co ma kupować skuterek jak połknie bakcyla motocylkowego i po miesiącu jazdy na skuterku będzie mu mało, przyjdzie chęć zmiany na cos innego...a kupując od razu coś większego pośmiga napewno dłużej......i nie mówie tu o wadze ciężkiej :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no wydaje mi się ze nie przesadzilismy :D. oczywiscie nie ma co popadac z jednej skrajnosci w drugą- odradzalismy tylko kupowanie 50tki- nie zauwazyłem zeby ktos proponował litra czy cuś...

 

największa proponowana pojemność to 500,a to nie jest jakoś specjalnie mega duzo ;)...

 

osobiscie jechałem od 50tki ,ale teraz to odradzam kazdemu- klasa wagowa sprzętu czyni doswiadczenia z 50tek mało przekładalne na ciezsze sprzęty(no chyba ze mowa o doswiadczeniu nabytym na drodze- w obserwacji ruchu...)...

 

poza tym dla meżczyzny w sile wieku nie jest potrzebny hamulec w postaci blokady vmax przez cienki silnik :P sądzę ze jest na tyle odpowiedzialny ze sam nie będzie wykręcał na maxa...

 

więc 250-500 to dobry wybór, zwłaszcza ze te 50tki naprawdę są strasznie drogie- taniej wychodzi kupic normalnego i zdać A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...