Skocz do zawartości

Pierwszy motor ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wiem, że temat stary i wielokrotnie wałkowany , przeglądałem archiwum, nawet policzyłem propozycje i trzy najczęściej typowane modele to :

1. gs500

2. cb500

3. xj600

Niestety mam inne upodobania, podobają mi się choppery i to duże.

Mam znikome doświadczenie, prawko zrobiłem 20 lat temu, trochę wtedy jeździłem na ETZ150 i WSK.

W tym roku kupiłem synowi Simsona S51 ( podobał się nam obu , był tani i wypasiony ) i ja też zacząłem nim jeździć, nawet do pracy a mam 35 km w jedną stronę, no i mnie wciągnęło, zachorowałem na motor.

Wiadomo, nie kupię od razu dużego motoru, bo nie potrafiłbym nim jeździć.

Co możecie mi polecić jeśli:

1. Nie ma problemu ceny ( zarabiam dobrze, najwyżej wezmę kredyt ) , oczywiście nie oznacza to , że stać mnie na wyrzucanie pieniędzy, nie może to być motor, który momentalnie przestanie mi już odpowiadać a przy odsprzedaży stracę 10 tys.

2. Wolę nowy, na gwarancji albo młody ( kilkuletni ).

3. Pojemność i moc umiarkowana, myślę że 40-60 KM na początek będzie akurat.

4. Mam 183 cm wzrostu i jakieś 87 kg wagi, przymierzałem się do Virago 535 ale jest za mała.

5. Pierwszy motor nie musi być chopperem, to ma być sprzęt do nauki jazdy, ale musi mi się podobać ( żaden sport, za stary jestem ) może być turystyk albo klasyczny niked ( z tych trzech wyżej wymienionych xj600n podoba mi się najbardziej ).

6. Czy może na początek kupić coś a ABSem np. BMW GS650 ( nawet mi się podoba , tylko pewnie przy odsprzedaży dużo się traci )

7. Służyć mi będzie do jazdy po mieście do pracy i sporadycznie jakieś wypady za miasto.

 

Proszę o rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jak motocykliści.

Motor ma traktor.

 

A tak serio to bmw gs650 i inne modele tej marki mają mniejszy spadek wartości niż japonia. gs jest spoko i co 10 tyś.km przeglądy :lol:

" Im więcej jeżdzę tym mniej czuję się motocyklistą " .


"The Nightrider, that is his name. The Nightrider. Remember him when you look at the night sky".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gs jest spoko i co 10 tyś.km przeglądy

Napisz jeszcze ile taki przegląd kosztuje :mrgreen:

 

cyklotron F650GS jest fajny, ale to raczej enduro i odbiega tym samym bardzo od Twojego wymarzonego typu motocykla. XJ600 powinna się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak VN800 jest piękny.

Ale czy dobrze jest zaczynać od ciężkiego cruisera ?

Penie nie obędzie się na początku bez ( odpukać ) pewnych strat, nie utrzymam bo ciężki albo nie zmieszczę się gdzieś, po prostu jestem ostrożny.

Na pierwszy motor potrzebuję czegoś łatwego w prowadzeniu.

A może się mylę, może od razu na cięższy i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...