Skocz do zawartości

Aprilia 125cc - opinie, kupno, porady !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów !

Jest to mój pierwszy post na tym forum, gdyż dopiero niedawno je "odkryłem".

 

Na początek krótko o sobie. Interesuję sie motoryzacją od małego. Głównie są to motocykle. W kwietniu, z pierwszym wiosennym słońcem wyjechali na drogi mojego miasta motocykliści 8) . Śmigałem se w tym roku troche na skuterkach, WSK-ach, ale to już taki wiek, że chce się coś własnego. To jest właśnie punkt odniesienia tego tematu. Rozmawiałem z wieloma doświadczonymi motocyklistami. Polecają na początek GS500, CBR600 F2, różne 125. Właśnie zaczalem się zastanawiać nad Aprilią 125cc, tą najmocniejszą wersją (nie wiem czym się różni Futura, RS, AF1, chyba tylko rocznikiem produkcji). Mam pytania odnoście tego modelu:

 

1) Czy Aprilia 125 będzie dobrym wyborem jak dla początkującego ? A może Aprilia 250 (choć ona jest już trochę droższa...) ?

 

2) Jak z awaryjnością i częściami do tego sprzętu ?

 

3) Ile pali ten motorek i jak z jazdą w trasie ?

 

4) Wiem, że to 2-sów ale czy naprawdę pracuje on jak kosiarka tak jak skutery ?

 

5) A może wybrać coś innego na pierwsze moto ? (wiem że było już mase podobnych tematów i pytań 8) )

 

Proszę o wpisywanie swoich opinii, doświadczeń dotyczących tych Aprilli albo innych "okazów" na pierwsze moto.

 

Z góry dzięki,

POZDRAWIAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Aprilia 250 (choć ona jest już trochę droższa...) ?

250-ka ma już koło 60 koni, czesci są na pewno drogie a o używanych nawet nie ma co mysleć, bo to niespotykane moto. Raczej dla pasjonatów 8)

 

Jak z awaryjnością i częściami do tego sprzętu ?

wysilony 2T wiec troche kasy na jego utrzymanie trzeba wydać. Tłok powinno wymieniac sie co jakies 20 tys km, awaryjnośc raczej na poziomie innych 125-tek

 

A może wybrać coś innego na pierwsze moto ? (wiem że było już mase podobnych tematów i pytań  )

zdania są podzielone, ale ja bym nie polecał nic innego niz 125 2T albo 500-ke nakeda. Ale to Twój wybór. Poszukaj w archiwum argumentów, bo jest sporo

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 125 tak, 250 nie bo jest droga w utrzymaniu (niemałe koszty wersji 125 x2)

2) awaryjność różna, przedewszystkim zależy od egzemplarza bo skrajnie różne się trafiają, ale prawdopodobieństwo zepsucia jest dużo wyższe niż np w hondach :)

4) jak wyścigowa kosiarka :mrgreen:

5) weź daj sobie spokój z 2t jeśli nie jesteś na nie skazany [A1], kup sobie jakiegoś gs'a albo cb'ke, na pewno będzie tańsze w utrzymaniu, a osiągami nawet nieco lepsze od 125tek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak samo uważam lepiej weź kup jakaś 400 albo 500cc zamiast 125 lub 250 2T, ich utrzymanie a zwłaszcza tego drugiego Cie przerazi, dźwiek nie jest taki fajny mocy nie oddaje tak płynnie noi większa pojemność jeśli masz zamiar kupić na prawko A nie myśl nawet o wysilonych 2T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz i podobaja Ci sie takie motorki to sobie kup :) Jednak za kwote powyżej 5000zł jest już duży wybór np. GS 500. Z tym ze taki motorek też trzeba dobrze olądnąć, jeśli bedzie bardzo wytyrany może przyspożyć Ci wiecej kłopotów i kosztów niż takie Aprilie.

 

Wbrew opiniom Aprilie nie psuja sie tak czesto jak inne 2t 125. Jeżeli o nią dbasz to sie póżniej odwdzieczy :) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...