Skocz do zawartości

Rejstracja 80 na motorower


tomb2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że ten temat był już poruszany ale nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi. Mam okazję kuić YAMAHĘ RD 80 ale zarejstrowaną w polsce już na motocykl. Czy istnieje możliwość zarejstrowania na motorower :?: :?: Jeżeli tak to co muszę zrobić ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie czy warto kombinowac? mozesz miec problemy z przegladami. Dodatkowo jak wyjdzie na jaw ze kiedys to byl motor a teraz rzeczoznawca ocenil ze jest to motorower i ktos pozniej stwierdzi, ze jednak silnik ma poj. 80 cm i dlatego nie moze to byc motorower ( troche zakrecilem :) ) to bedzie wiecej problemow niz to wszystko warte!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanow sie czy warto kombinowac? mozesz miec problemy z przegladami. Dodatkowo jak wyjdzie na jaw ze kiedys to byl motor a teraz rzeczoznawca ocenil ze jest to motorower i ktos pozniej stwierdzi, ze jednak silnik ma poj. 80 cm i dlatego nie moze to byc motorower ( troche zakrecilem Very Happy ) to bedzie wiecej problemow niz to wszystko warte!

tez prawda, bedzie trzeba dac troche w lape bo ten ktos kto to orzeka moze miec troche przesrane. Ale zeby takie cos wyszlo na jaw to najpierw musisz niezle nafikac do policjantow bo to oni ci daja skierowanie na badanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wy opowiadacie za bzdury ... :-D

 

wystarczy miec fakture zakupu jednostki 50ccm ... z tym idzie sie do rzeczoznawcy ... i prosi o wystawienie kwitu ze pojazd ma taki a taki silnik ...

nastepnie do UK i po sprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skylinegtr

Witam!

Przyznaje że jestem specem od techniki zawieszeń zzjazdowych rowerów i wszystkiego innego co sie w nim znajduje ( ależ nieskromnie ;):D:D:D:D) jednak o motorach wiem tyle co NIC. Chciałbym zakupić yamahae dt 80 i zarejestrować ją jako motorower. Nie bardzo jednak wiem jaki sposób będzie najprostrzy i najlepszy. przeglądałem już forooom, gadałem z paroma właścicielami dt 80..ale wszyscy mieli zarejestrowane jako motocykl i nie potrafili mi jednoznacznie powiedzieć jak zarejestrowac ją na motorower. Mój pomysł jest nastepujacy: kupuje yamahe dt 80 z niemiec. kupuje równiez silnik do yamahy dt 50 który po znajomości bedzie kosztował mnie około 200zł. Wstawiam silnik od dt 50 (uzyskałem informacje w serwisie że nie bedzie to bułak z masłem ale da sie tak zrobić) , daje na przegląd, rejestruje na motorower i kożystając z tego że mając motorynke nie musze robić potem przeglądów pakuje z powrotem silnik standartowy z dt 80.

Jakie wasze zdanie na tego pomysłu i czy wiece jak zrobić to prościej???

Pozdrawiam

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość skylinegtr

No włąsnie dowiedziałem się że mój bliski kolega ma znajomego który jest szefem stacji kontroli pojazdów. Mysle że to powinno ułatwić sprawę, co jednak musze jeszcze zrobić żeby wszystko poszło jak po masle?

PS: nie chcę robić pawka z jednego powodu..boje sie żeby mnie wciągneła jazda szybko i coraz wieksze pojemności bym chciał a wtedy to już duża kasa...ja póki co siedze w rowerach, dobrze mi idzie. nie zamierzam zmieniać hobby tymbardziejże też mnie ono troche kosztowało..swoją droga taki rower jest bardzo podobny do motoru (obczaj link w podpisie ;) z moim rowerkeim). Dzieki za pomoc tym bardziej że jest to temat niewątpliwie mocno "obstukany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...