Skocz do zawartości

powietrze w węzu od paliwa simson s51


grze693
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem a mianowicie nie hcce mi przepchać z weżyka powietrza czym to jest spowodowane kranik nie zapchany wszystko czyszczona a dodam jesczcze że jak wyjme wężyk to leci czyli nie chce przepchać tego powietrza czemu???

mam drugą sprawe miałem jeden gażnik tam da się wolne obroty ustawić ale jak daje gaz muli się ale pożniej jest wszystko w pożo więc założyłem 2 gażnik starszy tu pytanie nie moge na nim małych obrotów ustawić czemu jak ustawie na lince od gazu to chodzi ale na dużych (za dużych)

i zimering na wale wymieniałem co się dzieje robiłęm remont i tak jest po remoncie ale ten 1 gażnik jeżdziło się na nim super a teraz się muli strasznie

kondensator nowy czyszczony iskrownik wszystko przepatrzona a i mam jesczcze obecnie gompke pod filtrem powietrza aby zminiejszyć powietrze

pozdrowiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz odpowietrzyc to przy gazniku zegnij wezyk dosc mocno i podpompoj chwile, powinno zejsc.

 

a drugiego pytania calego nie rozumiem bo namieszales troche, uzywaj przecinkow i kropek.

Jezeli ci muli jak dodasz gazu to moze byc cos z zaplonem nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w simsonach nie ma pompki heheheh

a w drugim pytaniu chodzi że

mam gażnik numer 1 i on przed remontem dobrze mi śmigał po remoncie silnika założyłem gażnik 1 i się muli a zapłon ma idealny

więc postanowiłem ż ezałatqwie se gażnik numer 2 i na nim wszystko jest w pożo tylko nie moge ustawić wolnych obrotów na gażniku 2 a na gażniku 1 moge ustawić .

zimering na wale wymieniłem zapłon idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz duze obroty Mozliwe ze masz Walniety simering od strony magneta :notworthy: Jak zakladales Mogl sie podwinąć kolniez i mogla spasc sprezynka;]Wymien Simering Ustaw zaplon.Zczaj czy gdzies nie lapie ci lewego powietrza zobacz jeszcze jak masz z poziomem paliwa jak jest zle to ustaw i powinnien chodzic ;]Najprawdopodobniej moze byc simer od strony magneta chyba ze jak chodzi to ci dodatkowo kopci to moze od oleju 8) POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to obrotów nie reguluje się linką od gazu :? W każdym gaźniku do Simsona masz śrubkę do regulacji obrotów. Jeżeli nią nie da się tych obrotów ustawić a gaźnik jest czysty to tak jak już ktośwcześniej wspomniał może to być wina symeringów na wale, lub łączenia między gaźnikem a cylindrem lub po prostu złej regulacji. Aha i po co ci ta jakaś gąbka co zmniejsza przelot powietrza?? Weź to wyżuć i przejżyj wszystko dokładnie.....

Przynajmniej takie jest moje zdanie na ten temat.... :notworthy:

 

Pzdr Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładnie który masz typ gaźnika....

 

Wiem że w jednym modelu gaźnika (tym starszym) śrubkę od obrotów wkręca się pod ukosem od dołu i ona wkręcając się unosi przepustnicę, a w drugim typie (tym nowszym :notworthy:) jest taka śrubka wkręcana w gaźnik od góry na prawo od przepustnicy i to ona jest odpowiedzialna za wolne obroty.

Nie pamiętam jak to jest w BINGU :/

 

Pozdrawiam Marcin :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nowsze typy bo mam tą śrubke od góry po prawo od przepustnicy ale zastanawia mnie fakt dalczego na jednym moge wyregulować wolne obroty a na drugim nie to dziwne na tym co moge dusi się jak przyspieszqa a na drugim co nie moge wyregulować wolnych obrotów chodzi dobrze ale nie ma wolnych

a zimerijng jest dobry bo 2 razy wymieniałem raz ja i raz gościu co na codzień robi i nic się nie podwineło patrzyłm gościu tesz

więc nie wiem a jak tak to gdzie może łapać powietrze ale to chyba nie powietrze bo na jednym mam wolne obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak to sprawdź czy ktoś nie pozamieniał miejscami dysz, czy nie masz dziurawego pływaka, czy nie jest powgniatany (czy nie ma przez to dużo mniejszej objętości - ja tak miałem ostatnio), czy poziom paliwa jest dobrze ustawiony i popróbuj poprzesuwać trochę iglicę w górę i w dół.... I wyciągnij tą gąbke z filtra powietrza :/

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...