Skocz do zawartości

Kawasaki KDX 125/200/250


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne pytanko czy da radę założyć obrotomierz do kawasaki kdx z 92, bo nie mam a mam zamiar założyć myślałem aby kupić cały licznik od nowszego modelu albo od kmx czy nawet DT ale nic nie znalazłem. I się zastanawiam czy da radę ten założyć http://allegro.pl/item398520875_suzuki_gs5...erz_czesci.html odrazy mowie, że na mechanice się nie znam za bardzo także jak coś to prosił bym o tłumaczenie prostym językiem pozdrawiam Piotr

 

Musiał byś sie dowiedzieć jak jest wyskalowany bo to różnie bywa, lecz myśle że od kmx powinien być wporzo.

 

Ps. czy w kdx'ach były obrotomierze? Jeśli nie to raczej nie założysz chyba ze elektroniczny.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. czy w kdx'ach były obrotomierze? Jeśli nie to raczej nie założysz chyba ze elektroniczny.

 

Znaczy tak był ale nie we wszystkich bo ja mam z 92 i z tego co zauważyłem to żaden z 92 nie ma obrotomierza. A jeśli chodzi o ten elektroniczny to na czym to polega i jaki polecasz (niedrogi) ? Bo widziałem gdzieś rometa simsona co mieli obrotomierz i kilka innych motocykli które fabrycznie tego nie posiadali i właśnie zastanawiałem się jak założyć u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak był ale nie we wszystkich bo ja mam z 92 i z tego co zauważyłem to żaden z 92 nie ma obrotomierza. A jeśli chodzi o ten elektroniczny to na czym to polega i jaki polecasz (niedrogi) ? Bo widziałem gdzieś rometa simsona co mieli obrotomierz i kilka innych motocykli które fabrycznie tego nie posiadali i właśnie zastanawiałem się jak założyć u siebie :icon_mrgreen:

 

Jak nie masz wyjścia na linke to ciężko będzie coś wykombinować a co do elektornicznych nie wiem na czym to polega ale pewnie wpina sie w kable i mierzy impulsy czy coś w jednostce czasu. Tenio raczej takiej zabawki nie kupisz. Pozdro.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno pytanie, po co Ci obrotomierz ??

chcesz patrzeć na to że cały czas będzie na czerwonym polu ... ?

ja nie mam w KDX obrotomierza, a na licznik nawet nie zwracam uwagi...

 

 

Widzisz każdy ma inny gust, upodobania itd. Ja na przykład chce mieć w motorze obrotomierz, ponieważ lubię takie gadżety, a jeżeli da radę założyć taki bajer to czemu miał bym go nie zakładać. Ale głównie potrzebuje licznika bo miałem jakiś czas temu kraksę i niema licznika, zgubił się gdzieś w lesie. Pojechałem tam szukać go, ale już go nie było także pomyślałem że kupię od razu licznik z obrotomierzem :PP pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś były takie na allegro które sie podpinało pod instalacje. sam sie nad tym myślałem, ale po chwili zdecydowałem, że szkoda na to kasy i to badziejstwo... lepiej tą kasę wydać na coś pożyteczniejszego :icon_mrgreen::)

jeśli jeździsz po lesie to to naprawde Ci nie jest potrzebne, ani licznik ani obrotomierz... to jest moje zdanie.

ale jak lubisz sobie popatrzeć ile ciśniesz przez las to sobie kup :icon_mrgreen:) polecam >> www.allegro.pl <<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak nie masz wyjścia na linke to ciężko będzie coś wykombinować a co do elektornicznych nie wiem na czym to polega ale pewnie wpina sie w kable i mierzy impulsy czy coś w jednostce czasu. Tenio raczej takiej zabawki nie kupisz. Pozdro.

 

 

 

Ja mam KDXa z 97 roku ta wersje SR i mam obrotomierz, on jest wpinany w kable i tak jak tu mowiono mierzy impulsy w jednostce czasu. A z tego co zauważyłęm to jest to obrotomierz taki sam jak w KMX.

 

 

 

 

A teraz ja mam pytanko: od czego jest ten wężyk pod gaźnikiem? bo zawsze jak jeżdże to zauważyłem że czasami sie z niego wylewają małe ilości paliwa?! wczesniej nie zwracałęm na to uwagi ale wydaje mi sie że dzieje sie to od czasu kiedy wyjąłem kryze z gaźnika ;/ moze to miec jakis wpływ?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w zwykłym sklepie z simeringami, nie ma u was takiego :icon_mrgreen:?

a jak nie to olek motocykle

 

 

 

No tak tylko, że nie wiem jakie nr. Bo z tego co się orientuje to tam jakieś są nr... Jak by ktoś mógł podać był bym wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że nie wiem jakie nr. Bo z tego co się orientuje to tam jakieś są nr... Jak by ktoś mógł podać był bym wdzięczny...

Zabierz ze sobą stare do gościa i ci dobierze :D

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabierz ze sobą stare do gościa i ci dobierze :icon_mrgreen:

 

 

 

Ale właśnie o to chodzi ,że narazię jeszcze motorem jeżdżę i przymierzam się do wymiany, bo mi olej cieknie i chcę najpierw kupić, później jak już wszystko sobie kupię zacząć robić, a nie co jakiś czas silnik rozbierać :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Pamieta może ktoś jaki jest rozmiar uszczelniaczy w przednim zawieszeniu w kdx? mam upsy. Pytam gdyż mam moto 30 km od kielc i bywam tam tylko weekendami więc jak teraz pojade to chciałbym odrazu to zrobic a nie najpierw rozbierac przyjeżdzać potem znowu tam jechać ...

Byłbym wdzieczny za szybką odpowiedż.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Widze ze temat zamarł, dlatego troche go odświeże. Mam takie pytanie czy w Kawasaki KDX 125 jest duża różnica miedzy zwykłym zawieszeniem a USD?? Ogólnie większość nie poleca zwykłego ale czy jest to poparte jakimś doświadczeniem. Użytkowałem KDXa przez rok z USD później miałem rok przerwy i na nadchodzący sezon zamierzam kupić jakąś 125 dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...