Skocz do zawartości

Urwana tuleja w kolektorze wydechowym CBR 900RR 97


bakuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj z ranka poszedłem do garażu posłuchać mojego bladego, zapaliłem na ssaniu jak zwykle, poczekałem minutek kilka, aby temperaturka podrosła, wypadłem na droge i po przejechaniu kilkuset metrow jak coś nie pierdykło..... Myślałem, że się popłacze ze strachu, bo mi wcześniej troszke zawór klikotał (oczywiście pierwsza myśl "URWAŁ SIĘ), ale po chwilowych przemyśleniach stwierdziłem, że to niemożliwe bo to honda.

Dopchałem do garażu, porozbierałem z owiewek, i zacząłem badać i dotykać :) Ku mojemu szczęściu (nieszczęściu) okazało się, że tuleja wchodząca do cylindra, na jednej z rur kolektora rusza się, więc odkręciłem cały układ. Tuleja po prostu "odgniła". Ogólnie ten kolektor nie wygląda zbyt dobrze.

 

Chciałem się zapytać, czy spotkaliście się wcześniej z czymś takim.

I proszę o jakąś radę. Będę jutro Próbował to pospawać gazem, bo elektryka odpada, blaszka za cienka.

A jak mi się nie uda, to gdzie ewentualnie mogę szybko i bezproblemowo taki kolektor dostać???? Oczywiście mam na myśli używkę, bo nie mam ochoty wydawać $$$$$$$$ na nowy.

 

Dziękuję bardzo za wszelaką pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzyma następne kilka tygodni to wystarczy.... myślę że używanego kolektora tak szybko nie załatwię, a tu pogoda jak tralala. Chciałbym jeszcze w tym roku pojeździć, a jak przyśnieży to bede miał czas na dopracowanie każdego najmniejszego niedociągnięcia w bladym.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wytrzyma następne kilka tygodni to wystarczy....

 

Bakuk nie chciałbym cie o nic oskarżać ale tekst brzmi dość podejżanie... Miejmy nadzieje że na prawde chodzi o to żeby to przetrzymało do zimy a nie o picowanie na sprzedaż :?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bakuk nie chciałbym cie o nic oskarżać ale tekst brzmi dość podejżanie...

 

No ja wiem... przecież wszystko jest podejrzane jak kupujesz, tylko że ja nie sprzedaje!!!!!!

Już pospawałem i założyłem, i cieszyłem się jazdą dziś i na pewno moto nie bedzie stało w garażu przez następne kilka dni. A tak to by stał w garażu do wiosny.

 

Próbuje znaleźć używke ale ciężko....

Może coś przez zimę znajde.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...