Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czytałem w tym wątku o problemie związanym z zębatką zdawczą. Dzisiaj oddałem moto do warsztatu żeby wymienić napęd i okazało się, że mnie ten problem również dotknął - pod pokrywą zębatki nie ma ani podkładki ani nakrętki. Niestety w warsztacie nie mieli nakrętki i nie udało im się jej dokupić. Muszę to zrobić sam. Może ktoś wie gdzie można kupić komplet (podkładka + nakrętka) najlepiej gdzieś w Warszawie lub ewentualnie jakiś sklep internetowy. Ile może to kosztować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis Yamahy, koszt obu części to nie więcej jak 25 zł. przed dokręceniem gwint potraktuj LOCTITEM (ja mam zielony)

Dzięki za szybką odpowiedź. W poniedziałek odwiedzę Yamahę. Myślałem, że za oryginał w serwisie Yamahy będą za to chcieli jakieś kosmiczne pieniądze ale 25pln można jeszcze przełknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Na wstepie sory żę wbijam się w temat (bywa :>)

 

Jak wrażenia po Moto Weteran Bazarze (Łódź, dziś dnia 6.09.2008).

 

Był ktoś z Was?

 

Się namnożyło tych motorków...

 

Standardowym zwyczajem.. powitam się. Jeszcze nie miałem okazji, a Fazerkiem poruszam się od 2 lat. zdjęcie oto:

 

http://jaquzie.republika.pl/y0.jpg

 

Dziś na bazarze wyczaiłem gościa z mariomoto.pl (wykonuje kanapy). Muszę przyznać że wiele dobrego o nim słyszałem, i fakt się potwierdza. Dziś na MWB odebrałem od niego kanapkę:

 

http://jaquzie.republika.pl/kanapka.jpg

 

Przejechałem od razu jakieś 50 km żeby zerknąć co i jak. Może to i za mało, ale przyznać trzeba że dupsko czuje się przyjemniej niż na oryginale ( a i solidnie wykonane ).

 

Szukam jeszcze (tak cos by przez zimę wykończyć ładnie motorek) stelaża oraz wypełnień plastikowych między owiewką

.

Zdjęcie 1 - to czgo szukam

http://jaquzie.republika.pl/zd1.jpg

 

Zdjęcie 2 - to czego brakuje

http://jaquzie.republika.pl/zd2.jpg

 

Może doradzicie gdzie można to zdobyć?

 

Na koniec sezonu (bo powoli się zbliża) - przyczepności życze :]

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor gitara :)

 

z tymi wypełnieniami to jest problem, sam szukałem jakiś czas, a w Yamaszce jak mi powiedzieli cene za sztuke to myślałem że się przesłyszałem.

 

ale w końcu udało mi się znaleźć w necie, właśnie czekam na przesyłkę mam tylko nadzieję że dotrze :) :crossy:

 

Musisz śledzić allegro co jakiś czas pojawiają się części

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo :banghead:

 

Też tak myślę, że Allegro to jedyna szansa. na Bajzlu (czytaj Moto Weteran Bazar) dziś nic a nic nie było.

 

Swoją drogą zastanawiam się nad zimowaniem (już :banghead: ) (+serwis) w Libert Motors na Maratońskiej/Popiełuszki w Łodzi.

 

Może mi jakiś kolega z Łodzi podpowie coś na temat tegoż serwisu? Jakieś doświadczenia?

 

Tego że zjedzą mnie kosztowo pewnie już się domyślam... :icon_eek: :lalag:

 

 

PS. i mnie się kolor podoba - taki morski nie ? :biggrin:

Edytowane przez jaquzie

W uszach szum, w oczach łzy, a na liczniku 33 :>
http://sites.google.com/site/jaquzie/
avatar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupie moze pytanie mam ale coz chce wiedziec wiec je zadam :biggrin:

 

poda ktos moze wartosci cisnienia w oponach przod - tyl dla fazerka maksymalnie obciazonego ( pasazer + trzy kufry + kupa pomniejszych torebek ) !!

 

bede wdzieczny za info :notworthy:

 

pzdr

Ruleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glupie moze pytanie mam ale coz chce wiedziec wiec je zadam :clap:

 

poda ktos moze wartosci cisnienia w oponach przod - tyl dla fazerka maksymalnie obciazonego ( pasazer + trzy kufry + kupa pomniejszych torebek ) !!

 

bede wdzieczny za info :notworthy:

 

pzdr

Ruleś

 

solo: przód: 33psi (2,25 Bar), tył: 36 psi ( 2,5 Bar)

z pasażerem : przód: 33psi (2,25 Bar), tył: 42 psi (2,9 Bar)

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Kupiłem dzisiaj w Uhma-Bike podkładkę i nakrętkę do zębatki zdawczej. Niestety kosztowało to trochę więcej niż 25zł. Nakrętka 40,00zł a podkładka 8,00zł. Może i przepłaciłem ale nie było specjalnie innego wyjścia.

Teraz powiedzcie mi jak powinno się tą podkładkę zainstalować. Tymi "wypustkami" w stronę zębatki? Ta podkładka ma takie ząbki od wewnętrznej strony. Czy to trzeba jakoś spasować z tymi ząbkami na wale, na który założona jest zębatka? Może ktoś ma fotki jak to powinno wyglądać po dokręceniu nakrętki. Próbowałem dzisiaj to wszystko zmontować ale zapomniałem wrzucić bieg przed zdjęciem pokrywy zębatki i cały napęd mi się zaczął kręcić jak próbowałem przykręcić nakrętkę. Nie miałem już czasu na powtórną próbę i odłożyłem operację na jutro. Mam nadzieję, że zapięty bieg zapobiegnie kręceniu się zębatki. Jeżeli nie to jak to powinno się wykonać?

Muszę jutro zakończyć tą zabawę z wymianą napędu bo nie zniosę kolejnego dnia jazdy samochodem w korku.

Edytowane przez darsoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wymieniłem u siebie napęd. Nakrętka i podkładka była, ale to wynika z tego, że zestaw, który zmieniałem był oryginalny i wczesniej niekt do tego się nie dotykał. Nakrętka została dokręcona na Loctite, a podkładka zagięta w dwóch miejscach. Oryginalny zestaw Yamahy różni się głównie tym iż zębatka zdawcza jest oblana plastikiem (gumą) żeby było ciszej. Firmy takie jak np. SunStar nie produkują takich zębatek i widac to na zdjęciu powyżej.

Edytowane przez Occult
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to jednak mam wyjątkowego pecha. Dzisiaj dowiedziałem się, że podkładka, którą mi sprzedali w Uhma-bike nie pasuje do tych rowków na wale. Dodatkowo okazało się, że gwint na wale jest częściowo zjechany i nie da się do końca dokręcić nakrętki. Narazie w warsztacie przykręcili mi tą nakrętkę. Lepsze to niz nic. Mam nadzieję, że nic się nie stanie. Jutro jadę wymienić tą cholerną podkładkę.

Gdzie w Warszawie lub okolicach Legionowa jest jakiś dobry warsztat? Muszę oddać moto w dobre ręce i doprowadzić go do porządku. Powoli mam już dosyć tego Fazera. Odkąd go kupiłem mam z nim same problemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś powiedzieć jakie zębatki i łańcuch wchodzą do FZS z 2003?

15 i 48?? łańcuch 108 ogniw? czym sie różni o-ring od x-ring? jaki kupić?

Ja kupowałem cały zestaw w sklepie scigacz.pl. Skład takiego zestawu to zębatki JT Sprockets - 15 i 48 zębów oraz łańcuch D.I.D 50, 110 ogniw - X-ring super wzmocniony. Wg info zamieszczonego w sklepie ten zestaw pasuje do FZS 600 z roczników 1998-2003.

Z tego co wiem to x-ring jest po prostu bardziej wytrzymały od o-ring, no i oczywiście droższy. W związku z tym, jeżeli masz kasę to lepiej kupić x-ring.

Edytowane przez darsoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...