Skocz do zawartości

Coś o MTX 80


aders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Widac ze bardzoo sie znasz...najpier odblokuj. chodzi co o mtx-a hd09 r2 z tarczowka z przodu. Jest troche nizszy od dt. Ale co to jest za rozbierznosc 11konny mtx a 30konny tm 85?? ;/

Albo wiesz czego chcesza albo nie. Po 2 ts-ka odblokowana po tuningu na 70cc spokojnie robi mtx-a :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czym idze mała popularność MTX'ów w PL, mianowicie w niemcowni z której jest sciagane 80% motocykli małe hondy nie były w powszechnej sprzedazy (występowały nieliczne) fabryka robiąca MTX znajdowala sie bodajrze w hiszpani i ten model był własnie rozpopularyzowany w zachodniej europie (francja, hiszpania, portugali). Jeśli chodzi samego mtx'a to moge sie wypowiedziec na temat wersji HD-08 poniewaz moj mlodszy braciszek taka teraz pałuje :-D , minusem jest brak hamulca tarczowego w tej wersji jest jeszcze beben (w DT już występował, 83 rok) ale miał on już linie typową dla endura, i przedewszystkim jest mniejszy gabarytowo od DT LC2 ma węższą rame i jest niższy (ale możne go bez problemu podwyższyc). Jeśli chodzi o moc mobu sprzetow jest bardzo zbliżona. Jesli chodzi o kwestie wizualną to MTX ma z lewej strony baku atrane chłodnicy co ładnie wyglada a czego w DT brak, i wyglada to jakos tak niedorobiono (dlatego wiekszosc zdjec DT robiona jest z prawej strony) :) stare MTXy HD06 były paskudne patrzac pod kontem wizualnym ;) Jak jezdzisz spokojnie (mormaknie) to spalanie oscyluje okolo 3,5l . Wiec z czystym sumieniem moge polecić MTXa (pisze to osoba posiadajaca w przeszlosci DT) :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Tu jest wszystkotylko po niemiecku http://www.kleinjung.de/techdata/index.htm Niedawno kupiłem mtx 80 chłodzoną ciecza na mój gust to fajny sprzet a z tego co czytałem to idzie tak samo jak Dt ale dt jest cieższa i mniej zwrotna a mtx jak na mój gust jest i z wygladu spoko iczesci na allegro są do niej Tarcza z przodu centralny silnik stary ale nie jest taki zacofany technicznie i dużo nie pali to mala pojemnosc W terenie troche łyknie no bo wiadomo :buttrock: Wyczynówka to nie jest ale jak dla mnie to płynie w terenie Szpeci tylko ja seryjna opona tylnia bo jest taka balonówka ale wstawic jakąs nisko profilówke i bedzie ok i chyba tak zrobie Drugiego dnia jak kupiłem a nie jezdziłem prawie trzy lata na motorku to zrobiłem ze 200 km ulica pola las poł na pół i uwazam ze jest bardzo wygodnym motorkiem i ze wcale duzo nie pali pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie jestem pewien ale HD 08 i HD 09 mają inny trochę slinik..Konkternie HD 09 ma więszą srecnicę tłoka i mniejszy skok niz 08...Tak mi się wydaję ponieważ kumpel miał cylinder od HD 09 i w ogóle nie pasował na kartery od mojej hd 08... o wiele więeksza srednica tuleji cylindrowej.jego cylinder ył po 1 szlifie i org pojemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...