Skocz do zawartości

Czy to ważne czy org. świeca ?


jokoko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje kupić świece do cagivy mito 92 rok. No i znalazlem na necie ngk i jest ona ponoć przystosowana do tego własnie modelu. Ze względu na dość wysoką cene jak na swieczke chcialem zapytac czy to nie jest jakis pic na wode? Czy nie lepiej tańszą nówke? Do motoru suzuki rg 125 nkg orginalna kosztuje cos około 12 pln. Czy oprócz tego ze jest ona zrobiona z platyny ma ona jakies znaczenie ? bo wole wydac 12 niz 65 :] Co o tym myślicie?:) Dzięki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ta za 65 to dwu-elektrodowa?Ja mam w Rs świece NGK która pasuje do mojej RS'ki,a i wkręciliśmy ją do Suzuki Gt 80 i wszystko bylo ok.

Poszukaj,bo mogą Cie w konia zrobić...że niby do tego modelu :) Potem będziesz sobie w brode plul,że wydaleś na jedną świece tyle ile mogleś zaplacić za cztery normalne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to swieca platynowa to nie dziwo, ze kosztuje 65zl. Platynowki maja dluzsza zywotnosc oraz - jak twierdza niektorzy - poprawiaja szybkosc wchodzenia na obroty.

 

Mam platynowki i moim zdaniem oplaca sie zainwestowac w takie swiece.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest to swieca platynowa to nie dziwo, ze kosztuje 65zl. Platynowki maja dluzsza zywotnosc oraz - jak twierdza niektorzy - poprawiaja szybkosc wchodzenia na obroty.  

 

Mam platynowki i moim zdaniem oplaca sie zainwestowac w takie swiece.

e tam...w 2t?Wątpie,za prosta konstrukcja.I tak te dwusuwy które znam to sie szybciutko wkręcają na obroty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na własną prośbę założyć świece PAL lub ISKRA tylko nie możesz oczekiwać osiągów śilnika takich samych jak na świecy zalecanej przez producenta.

Nawet jak nie będziesz miał problemów z uruchamianiem zimnego silnika to zgubisz po drodze część mocy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz na własną prośbę założyć świece PAL lub ISKRA

dobor swiecy ma spore znaczenie jesli chodzi o takie maszyny. to nie jets WSKa ktora chodzi na wszystkim. ja mialem wlasnie swiece ISKRA chyba F95 jak kupowalem NSRke i rozpedzilem ja na trasie do 105 kaaema. teraz, kiedy wkrecilem sportowa swiece BRISK, ale przeznaczona wartosc cieplna dla PIAGGIO SFERA 50(rownowartosc F80-romet oga r20) to moto slabiej i to duzo sie na obroty wkreca i ciegnie tak do 90..moze 95. a swieca sportowa, z 3 elektrodami...

ja jednak na twoim miejscu bym kombinowal, chociaz sam na sezon kuipie sobie siwece zalecana przez producenta... ale moja kosztuje jakies 20zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...