Skocz do zawartości

5tys używany, 10tys nowy - 125, 250 ?


fv
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne da się kupić używkę w dobrym stanie - ale ja wolałem kupić malutką 125-tkę, bo:

- jest nowa :)

- to, co stracę na sprzedaży, mógłbym cześciowo (lub całości) stracić na remoncie używki - a tak mam gwarancję i bezstresową jazdę. :)

- koszty eksploatacji nowki w pierwszych latach są bardzo małe :(

- używając YBR będę zbierał (już zacząłem :) ) na większy motorek, też NOWY - który do tego czasu zapewne nieco stanieje (więc znowu straty na sprzedaży będą mniejsze, bo prawdopodobnie większy stanieje relatywnie bardziej niz mała YBR) :crossy:

- zaczynając od tak małej pojemności czuję się bezpiecznie - no i mam perspektywę rozwoju - zabawę trzeba stopniować, a nie całe ciastko zjeść na raz. :evil:

- mały motorek jest ekonomiczny (paliwo, opłaty, klocki itd.) - znów zaoszczędzone pieniążki na kolejny motocykl :)

 

Dokładnie to przemyślalem oraz przeliczyłem i stwierdzam, że kupowanie nowych motocykli wcale nie musi być finansową katastrofą w sotunku do zmieniania używek. 8) Trzeba tylko założyć, że motocykla będziemy używać intensywnie (mówię o przebiegu, nie o katowaniu i niedbaniu) i co najmniej do końca gwarancji.

Mój pierwszy motorek, przed YBR, to był mały skuter, też nowy. 8) sprzedany w doskonałym stanie, oczywiście ze stratą (ale nie straszną). strata byłaby mniejsza, gdybym dluzej nim pojeździł. :D

 

Zrobisz, jak zechcesz fv - ale przemyśl to. Przelicz - może warto pooszczędzać? jeszcze Oczywiście nie wszystko da się przewidzieć. Nie da się też przeliczyć uciechy z kupna nowego pojazdu, o którym wszystko bedziesz wiedział. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tomex Yamaha YBR125

Zgadzam się z Adamem Pawłem, jego argumenty są przekonujące. Zresztą podobnie myślałem również kupując YBR125. Sprzęt jest fajny i ładny. FV - kupuj nówkę YBR :) Nie pożałujesz. No i zapiszemy Cię do naszego klubu :) A z czasem uzbierasz na jakieś większe moto i jednocześnie zdobędziesz doświadczenie motocyklowe.

Też mam podobne dylematy co do kupowania używanych motocykli. Kwestia trafienia - moi dwaj koledzy kupili w tym roku używki i w sumie nie narzekają, poza przeglądem i regulacjami nie wydali na nie grosza.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smeirc mechaniczna motocykla po 50 tys :-D kto ci nagadal glupot :?:CBR 900RR po 50 tys zostala rozebrana to najmniejszej srubki i stwierdzono praktycznie zerowe zycycie silnika a co do Banditow sa to wlasnie idealne motocykle na poczatek 75 koni sie nie wyrywa sinik oddaje moc w calym zakresie obrotow spalanie w granicach 5 L a silnik tluczony od prawie 15 lat

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smeirc mechaniczna motocykla po 50 tys  :-D kto ci nagadal glupot :?:CBR 900RR po 50 tys zostala rozebrana to najmniejszej srubki i stwierdzono praktycznie zerowe zycycie silnika a co do Banditow sa to wlasnie idealne motocykle na poczatek 75 koni sie nie wyrywa sinik oddaje moc w calym zakresie obrotow spalanie w granicach 5 L a silnik tluczony od prawie 15 lat

To była jedna CBR i jeden Bandit, prawda? Szansa, że trafię na dobrą sztukę jest bardzo nikła, chociaż 20letni polonez też może być w lepszym stanie niż 3 letni opel. Ale ile takich jest?

75KM? Mój samochód miał 56KM i to było sporo jak dla mnie. Do tego zero praktyki z tylnym napędem a jedyne doświadczenie z jednośladem to rower. Nie, to nie dla mnie - nie dałbym rady. Może wyjdę na mięczaka ale wolę jeździć nieco za wolno niż nieco za szybko.

 

Co do klubu YBR: to jest argument ;-) Chyba pójdę się przymierzyć w salonie do YBR, bo na razie przez okno ją widziałem (od tego się wszystko zaczęło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra decydujesz ty ja mowie ze szkoda kasy a za rok bedziesz szukal juz cos co ma 100 KM :)

 

albo szukac zdlawionej 600 ale zdlawionej na gaznikach nie na glowicy

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nitomenem muszę się zgodzić. :roll:

To jest, niestety, najsłabszy punkt mojej strategii - 125-tka ma znikomą moc i praktycznie nadaje się tylko do miasta i na wooolne przejażdżki. :)

Ale wiedziałem, co kupuję - no i nie od razu Kraków zbudowano. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra decydujesz ty ja mowie ze szkoda kasy a za rok bedziesz szukal juz cos co ma 100 KM :D

No to poszukam ;-) A może jakiś chopperek mi się spodoba? A może wezmę ślub (=kupno samochodu)? A może zacznę nieźle zarabiać?

 

Na razie wygląda jednak na to, że najbardziej się opłaca kupić nówkę i małym spalaniu i po prostu się pouczyć jazdy. Nawyki z małego motocykla (brak mocy=planowanie manewrów) będą dobre na przyszłość.

 

Wczoraj wyczytałem, że jak się kupi moto w jednym z warszawskich salonów Hondy to kurs PJ za darmo. Świetna opcja by była, gdyby Honda robiła sensowne motorki w segmencie "do 12tys zł". Zna ktoś może stołeczną szkołę jazdy zaprzyjaźnioną z Yamahą? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FV, to Ty jeszcze nie masz prawa jazdy ? :(

Ze wszystkimi decyzjami odnośnie luksusów czekam na przedłużenie umowy z moją firmą (i na uzbieranie się kasy ;-). Poza tym nie myślałem że będzie taka dobra pogoda jak w październiku br i postanowiłem odłożyć PJ na przyszły rok.

Mam złą cechę charakteru jaką jest słomiany zapał, więc nie chcę się zapalić, kupić i a potem odstawić. Jeszcze mi może przejść do wiosny mania motocyklowa (choć na razie się nie zanosi) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...