Skocz do zawartości

Honda CBR 600F1 nie ładuje


cykus15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka mam problem kilka dni temu kupiłem Cebre i miał być do wymiany akumulator ale przed kupnem nowego sprawdziłem ładowanie i okazuje sie że na wolnych ładuje tylko ok. 11,2. :?a na wyższych ładuje już tylko ok.10,5:? czyli nie ładuje i co teraz regulator napiecia czy cewki albo alternator nie wiem co tam jest nawet ;) kto ma takie tanie części na zbyciu????? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdź najpierw wszystkie połączenia, tzn kostki, może gdzieś jest coś zaśniedziałe. Zobacz, czy masz dobrze przykręcony wirnik i stator alternatora. Na końcu sprawdziłbym regulator napięcia.

 

Mam części silnikowe do CBR600 F1 PC19

Jeśli byś coś potrzebował np. alternator, to dzwoń: 0503-56-36-30

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

z tego co napisałeześ na wolnych obrotach masz 11,2 a na wysokich 10 z groszami wynika ze moto niema ładowania. sprawdz najpierw napięcie jakie wychodzi z regulatora napięcia jezeli bedzie takie jak teraz to zbadaj bezpośrednio z alternatora pozwoli ci to ustalić gdzie jest ustrka. jeżeli z alternatora bedzie wieksze (niewiem ile powinno wynosic ale chyba ok 13.2-13,6) to wina bedzie leżała najprawdopodobniej w regulatorze napięcia, jezeli z alternatora też bedzie około 10 to usterki musisz szukac w samym alternatorze lub jego podłączeniu. dodam jeszcze ze w cbrkach regulatory sa niezbyt wytrzymałe ponieważ często sie przegrzewaja. jak okaże sie ze to regulator to kup wersje z radiatorem na serwisie słyszałem ze lepszy niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...