Skocz do zawartości

50 ccm, co na początek?


ani
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pjona ;)

Mam 15 lat i dopiero rozpoczynam moją przygodę z jednośladami. Chciałbym kupić sobie jakiś motor 50/80 na zimę. Myślę, że to najlepszy okres kupna motorku. Będe miał czas aby go 'zrobić', zarejestrować no i cenny powinny być niższe.

... ale nie załozyłem tego tematu po to, aby się z Wami podzielić tą informacją ;o

Co możecie mi polecić ? Motor powinien kosztować max. 3/3.5 tys., rocznik obojętny wsumie. Z tego co się wyznaje enduro nie przypadło mi do gustu (ze względu na wygląd), chociaż bardzo wygodnie się przemieszcza np. yamaha dt. Natomiast w oko wpadły mi super moto/ ścigacze. Choć bardziej jestem za supermoto, gdyż ścigacze bardzo niewygodne są ;/

Więc spodobały mi się dwa motory. Honda NSR 50/80 (model starszy - poniżej 93', wtedy nsr'ki nie były tak bardzo ścigaczami jak teraz ;) ) oraz Cagiva Super City 50. Co sadzicie o tych motorkach? Kupić jeden z nich? A może coś innego? Chciałbym również zaznaczyć, iż skuter...w ogóle nie biore pod uwagę odkurzaczów -.-

 

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stare NSR wygladaja jak MBX tyle ze minimalnie bardziej obudowane... ale ogolnie jesli mialbym powiedziec cos niecos na temat hondy to nic zlego nie powiem... mam dwie, jedna 15 lat starsza od drugiej i nigdy zadna mnie nie zawiodla... nigdy nie chcialem wloskich, nie wiem tak jakos... no ale sa duzo ladniejsze...

a swoja droga to ja na twoim miejscu zaczynalbym od tego co najprostsze- romet albo jawka. tam sie nauczysz czego trzeba a potem przerzucasz sie na lepsze moto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpusc starą nsr bo są słaaabiutkie

 

jak chcesz dt 80 z cylindrem 110 to zgłos sie do mnie (kumplem na na sprzedaż) jest zarejestrowana jako MOTOYCKL

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mm. Jesli chodzi o nauke jazdy to grono moich kolegów uczy mnie tego od jakiegoś czasu. Miałem okazje najpierw jeździć na simku, potem na yamaszce dt 80 i na końcu na cagivie super city 50. No i cóż, nasuwają mi się pewne wnioski. Simek wygodny, ale odpada ;) DT 80 ma kopa, wygodna, ale to enduro, ktore mi sie nie podoba ;) Za to Cagiva jest ładna, ale chyba trudno będzie mi znaleźć częsci zamienne do niego, poza tym lekko jak pierdząca RSka 50 zachowuje się :P

 

Honda NSR 50/80 a może Yamaha TZR 50/80 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cagiva Supercity jest spoko naprawde i tanio stoją.

PS. To Trajki ? Tego co kiedys simka miał ? (pamietam jak siedziałem kiedyś na forum) Trajka666 czy cos takiego PZDR dla Ciebie chociaż pewnie niewiesz kim jestem ;)

Moim zdaniem do 3.500 najlepiej kupić skuter, bo motorower kupisz, ale z tych starszych, które ehh wszyscy wiedzą o co mi chodzi. Na poczatek skuter bedzie dobry uzbierasz troche i kupisz konkretny motorowerek. Ale jesli się uparłeś to Cagiva Prima (odpowiednik Derbi GPR) innych w tym przedziale cenowym nie kojarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej na uwadze, że skutery mnie nie urządzają w ogóle. Skuterem jedzie się nudno, ciągle tak samo - zero emocji. Za to na motorach typu TZR czuć, że się jedzie, są emocje jakieś, jest frajda. Jesli miałbym kupić skuter, którym pojeżdze tylko po mieście, to wole zapomnieć o motorach ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do 3.500 najlepiej kupić skuter, bo motorower kupisz, ale z tych starszych, które ehh wszyscy wiedzą o co mi chodzi.

Buhahah to żeś dowalił....za 3500 to masz suzuki ts 1994 w zajebistym stanie, starszego rx-a, O dt na motorower nie wspomnę.

Wiek nie znaczy że sprzęt gorszy. Ważne jak był traktowany. Możesz kupić 30letni motocykl w idealnym stanie!!

JA polecam suzuki ts 50. Jest lekka, bardzo uniwesalna...można i lekko pośmigać po torze motocrossowym i pojechać w krótką podróż ;)

Silnik ten sam co w suzuki rmx wiec widać że dobra sprawdzona konstrukcja. Po tuningu wyciągasz 15KM.

Dt 80...hmmm...słaba, ciężka ale na początek może być.

Ścigacze 50...ja to przemilczę...lepszy będzie już naked 50cc nawet ze starszych typu yamaha rd 50/80lc honda mbx 50/80

Sprzęty bardziej uniwersalne, wygodniesza pozycja.

 

motorach

TAk na przyszłość...motocyklach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem do 3.500 najlepiej kupić skuter' date=' bo motorower kupisz' date=' ale z tych starszych, które ehh wszyscy wiedzą o co mi chodzi.[/quote'']

Buhahah to żeś dowalił....za 3500 to masz suzuki ts 1994 w zajebistym stanie, starszego rx-a, O dt na motorower nie wspomnę.

Wiek nie znaczy że sprzęt gorszy. Ważne jak był traktowany. Możesz kupić 30letni motocykl w idealnym stanie!!

JA polecam suzuki ts 50. Jest lekka, bardzo uniwesalna...można i lekko pośmigać po torze motocrossowym i pojechać w krótką podróż ;)

Silnik ten sam co w suzuki rmx wiec widać że dobra sprawdzona konstrukcja. Po tuningu wyciągasz 15KM.

Dt 80...hmmm...słaba, ciężka ale na początek może być.

Ścigacze 50...ja to przemilczę...lepszy będzie już naked 50cc nawet ze starszych typu yamaha rd 50/80lc honda mbx 50/80

Sprzęty bardziej uniwersalne, wygodniesza pozycja.

 

motorach

TAk na przyszłość...motocyklach :D

Wiesz gówno mnie obchodzi jakie masz podejście do sktuerów, bo ja miałem kilka i byłem zadowlony fakt, że czasem by sie biegi pozmieniało, ale skoro kolega powiedzial, ze nie chce to nie, a twoje durne komentarze są zbędne. Nieiwem gdzie znajdziesz ENDURO 30 letnie w idealnym stanie haha, chyba że dla ciebie wymalowany świeżo sprzęt to jest już idealny stan człowieku zastanów sie gdzie Ty zyjesz jakies głupie bajki za młodu oglądałeś czy co? Dla mnie skuter i motorower to jest to samo tylko, że sktuer nie udaje dużego motocykla to jedyna różnica. Mi sie nie podobają simsony, ogary i komary i nie mówie wszystkim na obkoło, że to złomy i tak jak ty to powiedziales "Buhahah to żeś dowalił".

 

PS. Tak pieprzysz o tych sprzętach jaki to ten świetny, a jaki ten słaby, a pewnie na oczy połowy nie widziałeś :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a koszt ewentualnej naprawy to duża różnica cenowa.

 

z tym sie zgodze... tylko zauwaz ze HONDA to HONDa a simson to simson. marka sama mowi za siebie. oczywiscie wiadomo ze jak kupi przytyrana to mu portfel odchudzi...

Miej na uwadze' date=' że skutery mnie nie urządzają w ogóle. Skuterem jedzie się nudno' date=' ciągle tak samo - zero emocji. Za to na motorach typu TZR czuć, że się jedzie, są emocje jakieś, jest frajda. Jesli miałbym kupić skuter, którym pojeżdze tylko po mieście, to wole zapomnieć o motorach ^^[/quote'']

 

czlowieku... z nieba mi spadles!!! i to jest wlasnie podejscie do sprawy...

swoja droga to moglbys kupic sobie mbxa, zrobic go, odpicowac i dopiescic :lol: :lol: :lol: sprzet bezawaryjny, wygodny i ladny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Tak pieprzysz o tych sprzętach jaki to ten świetny' date=' a jaki ten słaby, a pewnie na oczy połowy nie widziałeś [/quote']

Widzial widzial i jezdzil, wiem bo widzialem :D

Nieiwem gdzie znajdziesz ENDURO 30 letnie w idealnym stanie haha' date=' [/quote']

A czemu 30 letnie? Enduroboj. ostatnio sprzedawal TS70 z zestawem tuningowym Airsala, nowym zestawem tlokowym i lozyskami i poszla maxymalnie za 2500zł. Rocznik 94', silnik ganial bardzo ladnie, instalacja elektryczna sprawna takze wszystko spoko. Ewentualnie moznaby pomalowac takze za 3000zl bys mial super sprzet (moja TS'ka RS'e na odejscie brala tylko vmax nieco slabszy ze wzgledu na zebatki na moc) . Ts po tuningu na 70cc (zestaw 470zł) i z pustym dyfuzorem poleci ok 110-115km/h na orginalnych zebatkach. Takze predkosc bardzo fajna i sprzet uniwersalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QvEEr nie na obkoło, na około tak pozatym to beszczelny typ jesteś.. a jeśli nie widzisz na czym polega różnica między skuterem a motorowerem.. to dlaczego się wypowiadasz? Bo Twoją bulwersacje to wszyscy tu mają gdzieś tak Ci szczerze powiem.. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...