Skocz do zawartości

jak to zrobic - Rejestracja


grasser
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.coprawda to dzial odnosnie mechaniki ale nieznalazlem bardziej odpowiedniego wiec pisze tutaj. sytuacja ma sie tak ze mam Urala m63. motocykl ma papier i wszystko bylo by super gdyby nie fakt ze silnik tego motocykla zostal wg papierow wyciagniety i przelozony do SAMa a nastepnie tm zarejestrowany. tak wiec mam motocykl z silnikiem z nr widniejacym w dowodzie rejestracyjnym (nr nabity)a w dowodzie jest adnotacja o przeniesieniu silnika do innego moto ... jak zarejestrowac cos takiego ? ma ktos jakis pomysl poza szukaniem dokumentow na silnik ?? a moze ktos ma na zbyciu sam dokument na silnik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest, ale możliwe ze silnik jest teraz traktowany jak czesc zamienna. Zadzwon incognito z budki telefonicznej do swojego wydziału komunikacji i sie zapytaj, dokładnie przedstawiając sytuacje :P

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten drugi pojazd z Twoim silnikiem ciągle jeździ :?:

 

Jeśli tak to zrób sobie inny nr. na silniku, spisz nań umowę kupna z jakimś wujkiem/stryjkiem. Mów, że wujek się że miał go w stodole, że leżał, Ty go wykorzystałeś... itd.

Co prawda silnik to teraz część zamienna, tak jak skrzynia biegów czy koła i nikt nie powinien się nim przejmować, ale jak znam życie w naszym kraju gdzie wszystko stoi na łbie, tępe kurwiszony w okienkach będą robiły problemy bo muszą pokazać jakie są ważne :P

 

A ja na Twoim m-scu po prostu zeszlifowałbym te nr-y i sobie pomykał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe chodzi o to ze moto jest wyrejestrowane i musze je jakos zarejestrowac... o spisaniu umowy juz myslalem ... najlepiej z osoba fikcyjna tzn dane wyssane z palca a w razie czego tlumaczyc sie ze niespradziles danych sprzedajacego itp. silnik faktycznie jest teraz czescia zamienna ale chyba przy rejestracji musi sie zgadac... jak ktos ma jeszcze jakies sugestie plz o pomoc ... dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda!!! Silnik jak narazie jest jeszcze obięty ewidencją, to że nie ma miejsca w dowodzie rejestracyjnym nie znaczy że nie ma go być.

Ale od 24 Października 2005 silniki pojazdów będą traktowane jak części zamienne, czyli można bedzie szaleć na całego.

A tak poza tym to zastanawiam się jak zarejestrowac cały motor na sama lub jak się tylko da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy mi na tym zeby wyszlo jaknajtaniej :> czyli jak wejdzie ta ustawa i silniki niebeda objete ewidencja to moge rejestrowac motocykl niepodajac nr silnika ? np spisac umowe jeszcze raz i tam bez nr nsilnika tylko nr ramy i dowodzik w ktorym nr silnika jest skreslony a w razie czego mowic ze wlozylem tam jakis inny czy jak ?? a z samem to chyba nietakla taltwa sprawa z tego co sie orientuje i dosc droga przedewszystkim ... myle sie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...