Skocz do zawartości

Dobre rękawice z grubej skóry... dlaczego niewygodne?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za pośrednictwem alliegro w drodze licytacji zakupiłem te oto rękawice http://moto-akcesoria.pl/product_info.php?...?products_id=81 za 77zł.

 

rozmiar M to 22cm, S to 20cm, obwód mojej dłoni to 21cm, ale rękawice z palcami na rower mam w rozmiarze L i elegancko mi leżą na dłoni (cienka skóra, coś pomiędzy irchą a alcantarą) więc zapokupiłem rozmiar M

 

wszystko fajnie, gruba skóra, na samej dłoni jeszcze czuć gąbki, zadowolony jestem i dzisiaj pojeździłem w nich... ŁOBOSH!

 

 

żeby wrzucić kierunek to muszę popatrzeć na kierownicę bo prawie nie mam czucia w kciuku, klamki obsługuje mi się niewygodnie (palce się nie mieszczą przy 'instynktownym' ruchu i najpierw muszę podnieść palce a potem obejmuję klamkę. Chciałem mrugnąć w pewnej sytuacji światłami (mruganie obsługiwane przez palec wskazujący) ale zanim wyczułem pstryka to już było po sytuacji i nie mrugnąłem :)

 

czy rękawice muszą się ułożyć, albo czy przyzwyczaję się? a może mam jakoś źle dobrane? Jak to jest u Was z rękawicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety one sie nie uloza - to taki typ rekawic. Gruby material + gruba ocieplana wysciolka i to zrozumiale, ze poczatkowo masz ograniczone czucie.

 

Ja tych rekawic uzywam pozna jesienia. Sa wyjatkowo cieple. Nie radze ich jednak solidnie zmoczyc - po ulewie schly mi 4 dni, zaczely smierdziec w srodku i nic nie dawalo wykladanie ich na slonce czy cieply grzejnik.

 

Podstawa to inwestowanie w przynajmniej 2 rozne typy rekawic - letnie (tylko skora, bez zadnego ocieplenia, ewentualnie tylko przewiewna wysciolka) i zimowe (typ Cafe Racer II :) ).

 

A tak na pocieszenie dodam, ze rekawice ogolnie udane. Po roku uzywania moge im zarzucic jedynie to dlugie schnięcie.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczesci napewno kwestia przyzwyczajenia...ja na poczatku posiadania skorzanych rekawic przy zmianie kierunkow ciagle zawadzalem o klakson :P z czasem problem zniknal i teraz jest bardzo wygodnie :)

 

Ale napewno im grubsza skora tym trudniej poruszac paluszkami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz, Ty je traktujesz jako 'zimowe'? 8O wczoraj jak wieczorkiem pojeździłem (na pewno poniżej 10*C) to trochę zmarzłem w palce :?

 

dzisiaj jak sobie w nich pojeździłem to już lepiej :D kwestia przyzwyczajenia jak mówicie, choć pierwsze kilka km to ciągłe przekładanie dłoni na manetkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na poczatku posiadania skorzanych rekawic przy zmianie kierunkow ciagle zawadzalem o klakson

Ja też w nowych rękawicach trąbie jak głupi :-) kupiłem sobie podróbkę utica made in czajna na bazarku, wybrałem nieco mniejsze aby idealnie dopasowały się do dłoni. Na początku były lekko ciasne i uwierały wentylatory na kostkach ale proces zmiękczania (kremowanie) przyniósł idealne wyniki, jestem bardzo zadowolony. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...