Skocz do zawartości

NSR, zepsuł się prędkościomierz. |+inne| Kołysanie/telepanie


Kilvov
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Kilka dni temu prędkościomierz działał. Wskazówka kibotała się wyżej niżej, ale pokazywała prędkość, a poza tym tak samo jest u mojego kolegi i na forum ktoś mówił, że kibotanie w zakresie 5km/h jest normalne. NO ALE DZISIAJ wyjechałem sobie jade, PACZE a tu na zerze twardo stoi i nawet nie dygnie :? pokrętło do zerowania przebiegu dziennego działa. przy kole (tam gdzie konczy się kabelek idący z zegara do koła) na zagięciu jest tak jakby złamany plastik okalający linkę, sama linka nie jest zerwana (tak mi się wydaje, przynajmniej nie w tym miejscu). Całość tak działała[u/], a teraz nie działa :) tak było jak już kupiłem, więc nie opowiem Wam historii tego przełamania.

 

2. Gdy jadę (na postoju byłoby to dosyć dziwne :D ) odczuwam coś pomiędzy lekkim kołysaniem, a telepaniem na boki. Ale gdy puściłem sobie kierownicę (i na biegu i na luzie) to moto jedzie prosto jak CZEBA. Mam już jakieś przewrażliwienie przez te awarie, czy to może być złe wyważenie kół albo coś innego (to telepanko było jakby większe na wyboistej/zakolejonej drodze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules
odczuwam coś pomiędzy lekkim kołysaniem, a telepaniem na boki

moze kółko nie jest do konca dokrecone ?/niedopompowane

miałem to w jawie 350 i po dokreceniu i napompowaniu kola do zalecen znikło telepanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczuwam coś pomiędzy lekkim kołysaniem, a telepaniem na boki

moze kółko nie jest do konca dokrecone ?/niedopompowane

miałem to w jawie 350 i po dokreceniu i napompowaniu kola do zalecen znikło telepanie

 

wczesniej myslalem wlasnie, że to przez niedopompowane koła, ale dzisiaj przed wyjazdem ustawiłem ciśnienie i dodatkowo sprawdziłem 'fizycznie' (blokując koło, czy ślad jest odpowiedni :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żadne z kół nie bije na boki?

Wygląda na to, że linka prędkościomierza się niestety uszkodziła... :)

 

jak mogę sprawdzić bicie kół? nigdzie w okolicy nie ma wyważalni kół dla motocykli :? zresztą szkodaby mi było kasy :D 2godzinki temu przewiozłem młodszego brata ~45kg, moto miało jakby mniejszą tendencję do 'bicia'

 

 

jaki jest koszt takiej linki? bo słyszałem różnie... w przedziale od 50 do ponad 200zł. gdyby było więcej jak 70 zeta to sobie licznik rowerowy założe :P trudno się mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zagięciu jest tak jakby złamany plastik okalający linkę, sama linka nie jest zerwana (tak mi się wydaje, przynajmniej nie w tym miejscu). Całość tak działała[u/], a teraz nie działa

 

jezeli dobrze cie rozumiem to chodzi ci o slimak. moze on sie uszkodzil... moze to glupie porownanie ale mialem tak w romecie:P:P:P linka moze byc dobra, ale slimak nie przekreca obrotow kola na linke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie kołysania. Otóż postaw sobie moto na centralnej stopce, a jeśli jej nie masz, to w jakiś cudowny sposób unieś koło przednie luźno nad ziemię (pochylenie na stopce bocznej przez kumpla, podłożenie taboretu pod silnik itp.), chwyć mocno za lagi i poruszaj do przodu i do tyłu. Jak będzie wyczuwalny luz, znaczy że szlag ci trafił łozysko w główce ramy i trzeba je wymienić. A jak luzu nie ma, to oprócz sprawdzenia łożysk w kołach, obejrzyj dokładnie opony czy nie są jakieś wyząbkowane (znaczy klocki bieżnika jeden wyżej drugi niżej itd).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...