Skocz do zawartości

sprzęgło przestało wysprzęglać- Dr 350


Gość tomuś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze sprzęgłem. Otóż motocykl posiadam od miesiąca i zawsze sprzęgło wysprzęglało pięknie. Któregos dnia odpaliłem motocykl chąc sie przejechać, tak jak zawsze rozgrzałem go przed jazdą wykorzystując czas na ubranie sie. Wsiadłem zapinam 1 bieg i moto gaśnie. Tak jak by nie wysprzęglło sprzęło. Czy to może być wiena sklejonego sprzęgła? Przez miesiąc nigdy wczesniej tak sie nie zachowała dr'a. Oleju nie zmianiałem przed incydentem. I nie jest t wina wyłącznika podnóżkowgo. Udało mi sie zapiąc jedynkę na ssaniu bo miał wyzsze obroty i nie zgasł ale słychac było łupnięcie jakbym wrzucił bieg bez sprzęgła. I teraz mam dylemat. Czy rozbierac sprzęgło i zajrzac do srodka czy cos sie nie posypało, czy isc sie przejechać a nóż sie rozklei??????????????? Nie chciał bym zmasakrowac skrzyni.

Dodam ze jak uruchomie silnik na podstawce centralnej i uda mi sie zapiąc jedynke to przy wciśniętym sprzęgle koło sie obraca,tak jak by nie wysprzęglało i praktycznie nie moge zactrzymac koła ręką tylko hamulcem tylnim. Wówczas obroty silnika spadają trochę, koło sie dopiero zatrzymuje i dopiero jest wysprzęglenie- koło stoi w miejscu, jedynka zapięta, klamka wciśnięta.

Przejechąc sie, czy od razu rozbierac pokrywe sprzęgłową???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, moze byc tak ze sie troche wyciagnela albo powoli sie urywa - np przy klamce.

Tak ze sprawdz, nasmaruj i nic na razie nie rozbieraj.

Jest rowniez mozliwe ze to efekt nizszych temperatur w nocy niz dotychczas.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzić linke sprzęgła na początek

 

 

No to sprawdziłem od razu. Ciągnie do samego końca dzwignię popychacza. A co do tych temperatur to jednak po porządnym rozgrzaniu silnika na centralnej podstawce kombinowałem. I co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...