Skocz do zawartości

jak założyć crossową opone o szer. 120mm do wsk 125?


bohen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wutam

mam taki problem jak w temacie. otóż opone mam założona juz na obręcz ale jak włoże całe koło do wahacza to obciera mi o łańcuch. z lewej str. wahacza mam już przerobione: uchwyt to bebna i pret od hamulca tylnego tak że jest miejsce. Może by tak jakoś "oddalić" zębatki z łańcuchem w prawa strone co by wiecej miejsca było? ale jak to zrobic. A może ktos ma inny patent.

Z góry dzięmki za wszelkie info

(założyłbym weższą opone ale nigdzie nie moge takiej znaleść)

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120 do WSK :-D ' date='heh ja teraz ładuje do CR 100/90/19.Do WSki góra 110...ale i tak to nie wypał.[/quote']

 

czemu ja mam 110 i niezle trzyma sie terenu i nic niestracila mocy :P tylko tyle ze boki musialem lekko przyciac a od strony bebna przenioslem ten plaskownik od hamulca co trzymal beben w jednym miejscu ale i tak musialem lekko boki przyciac :-x . wahacz jest bardzo waski eh i nie wiem jak Ty tam chcesz wsadzic 120 :P jak Ci sie uda to daj znac sam sprubuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ja mam 110 i niezle trzyma sie terenu i nic niestracila mocy tylko tyle ze boki musialem lekko przyciac a od strony bebna przenioslem ten plaskownik od hamulca co trzymal beben w jednym miejscu ale i tak musialem lekko boki przyciac . wahacz jest bardzo waski eh i nie wiem jak Ty tam chcesz wsadzic 120 jak Ci sie uda to daj znac sam sprubuje

Zwroc uwage na to ze czasem 100 jednego producenta jest tak szeroka jak 140 innego :P . IMHO ciecie bokow opony kostkowej wg.mnie mija sie z celem (chyba ze glownym powodem zalozenie kochy jest to iz fajnie ryje :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Ty tam chcesz wsadzic 120

no własnie ja też nie wiem i dlatego pytam sie Was o pomoc

 

a co do opon to na giełdach znajdywałem tylko szersze kapcie ( w dobrej cenie) a jak znalazłem odpowiednią oponę to albo była nówka albo zjechana do końca a mnie interesują lekko przechodzone kostki

 

110 by weszła a jednak ten 1cm wiecej i już nie wejdzie

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj pod zebatke dorobic jakies tulejki?? albo podloz podkladki?  

tylko nie wiem czy to sie nie przelozy na to ze lancuch bedzie krzywo prowadzony

bedzie gdzie czemu w bardzo szybki sposób zużyje sie zestaw napedowy :idea:

 

nie wiem, o ile chesz przyciąc tą kostke ale moze to powodowac jakies nieprzywidywalne prowadzenie motocykla w głębszym pochyleniu :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem' date=' o ile chesz przyciąc tą kostke ale moze to powodowac jakies nieprzywidywalne prowadzenie motocykla w głębszym pochyleniu [/quote']

no ja właśnie nie bardzo chce podcinać bieżnik po bokach bo niewiadomo co się bedzie działo w zakręcie, a co do podkładek pod zebatki to jeśli się nie myle trzeba takie podjkładki dac pod obie zebatki co by łańcuch był prosto

Stare motocyklowe przysłowie mówi: jak się nie wywrócisz.....to se nie poleżysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj więcej, tylko kup węższą opone.

Jak mówi stare przysłowie : Częściej spieprzysz nisz ulepszysz.

 

Przesówanie zębatki na pewno nie jest dobrym pomysłem i nawet nie chodzi mi o to że łańcuch po krótkim czasie będzie do wyrzucenia, ale o to że po prostu może spaść z którejś z zębatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...