Skocz do zawartości

NINJA zaniemogla...


grzybek-r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a moze ktos wie jak sprawdzic czy pompka kreci?

 

gdy jest podlaczona w moto to po przekreceniu kluczyka niestety nie wydaje zadnego dzwieku. wogole jej nie slychac a chyba powinna zaczac pracowac juz po przekreceniu kluczyka?

 

 

wiec moze ktos wie jak sprawdzic pompke jakims miernikiem itp?

 

PS zaden elektryk nie chce sie podjac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa  jak działa to jest ja slychac.Jak odlaczysz przewod od paliwa powinno byc czuc i slychac ze zasysa powietrze

 

W Kawach pompka paliwa pracuje tylko wtedy, kiedy obraca się silnik, po samym włączeniu zapłonu nic się nie dzieje. Można ją sprawdzić zdejmując bak, odłączając wężyk idący od pompy do gaźników, i kręcąc rozrusznikiem. Uwaga - przy sprawnej pompie z wężyka siknie benzyna, najlepiej wetknąć końcówkę wężyka do jakiejś butelki zanim zakręcisz korbą ;)

 

No, ale jeżeli kawka odpala przy zasileniu gaźników bezpośrednio, a nie z baku - to faktycznie prawdopodobnie pompa, ewentualnie zapchał się kranik, ale to ostatnie bardzo łatwo sprawdzić :)

 

--

pzdr

Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm - kolega ma Kawe GPZ 1100 - rocznik 84 - nie wiem jak w modelach nowszych, ale w jego kawie słychać jak po przekręceniu kluczyka pompa chodzi...  

 

Faktycznie, nieco uogólniłem. Nie wiem jak jest w starszych kawach, ale począwszy od około 1990 roku i wyżej - nie spotkałem się z gaźnikową kawą, w której pompa podaje paliwo od razu po włączeniu zapłonu. W żadnej 6 ani 9 R, w żadnym ZZR. Jak było w starszych - przyznaję uczciwie, nie wiem :)

 

--

pzdr

yahoo & 636 '02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...