Skocz do zawartości

"Motocykliści z okolic Leszna łączcie sie'


barthazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj po miesiącu przerwy zrobiłem po okolicy 60km a dziś wymontowałem akumulator czyli raczej już nie wyjadę do wiosny.

Jakby to kogoś interesowało to Osieczna już zamarzła więc zapraszam w niedzielę na kąpielke... start 10:30

Edytowane przez barthazz
sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój problem z samochodem rozwiązany tzn. czujnik temperatury płynu chłodzącego był walnięty. Naszczęście na chybił trafił wymineniłem go sam i obeszło sie bez wizyt u mechaników/elektryków.

 

A propo olejów to sobie pomyślałem że motocyklowe może są lepsze bo przystosowane do pracy w wyższych temp silnika i na wyższych obrotach.

Ale zastanawia mnie jak pompa olejowa w moim samochodzie będzie pracować na takim oleju. Czy taki olej zrobi różnice ??

Who knows ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie chodzić ale samochodowe posiadają więcej dodatków przeciwzużyciowych, których nie stosuje się w motocyklach z uwagi na mokre sprzęgło. Po prostu wlejesz gorszy olej za większą kasę. Myślisz że do wyścigowych samochodów leją oleje motocyklowe? Już nie mówiąc o tym że 5100 to olej średnich lotów. Jak chcesz zalać dobry olej to wlewaj syntetyka, jak już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat olejow to temat rzeka....

Jak dla mnie to ktos moze sobie nawet takiego od frytek nalac ale to jego sprawa.

 

Co do motocyklowego w samochodzie to na 5100 zrobilem juz 60tys km w aucie. Co moge o nim powiedziec? Tylko to ze smaruje bo i tak przekracza wielokrotnie wymagania producenta silnika. Na 300V latam w SXie i co ?? tez smaruje a nie ma tam latwego zycia olej.

 

Co do ceny to skoro 4 litry 5100 kosztuja 90 zl to wątpie zeby jakis samochodowy olej tej klasy byl tanszy wiec pieniedzy prosze w to nie mieszac :D Podobna sprawa ma sie z 300Vką motocyklowo a samochodową.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...